28 Şubat Adına Haber Maskaralığı 

28 Şubat Adına Haber Maskaralığı 

Çözemeyeceksiniz…

Çözemeyeceksiniz…

Sizin derdiniz üzüm yemek değil bağcıyı dövmek . Siz bu kafayla niye, kime hizmet ettiği belli olmayan   ortacı  çırağı gibi ses duyduğunuz yöne döneceksiniz. Kiminin gölgesi, kiminin maşası, kimilerinin uzatmalısını oynamaya devam edeceksiniz.

Adam programa yalvar yakar Ağustos ayından bu yana arayıp Müslim Gündüz Efendiyi davet ediyor. Müslim Gündüz kabul ediyor. Röportaj konuları gündeme dair tespit edilip kararlaştırılıyor.  Yeni Akit Ankara bürosu programcılarından Mehmet bey programa birkaç dakika kala arıyor. Hazır Müslim Efendiyi bulmuşken bomba bir röportaj yapacağını bomba sorular hazırladığını söylüyor. Tabi konuşan kişi Müslim Gündüz olunca arkadaşlar  eyvallah çekiyor. Buraya kadar normal  de bundan sonrası neydi sizden başka kimse anlamadı Mehmet bey…

Dakika bir bomba görüntüler… bir hukuk devletinin iflas bayrağı niteliğindeki 28 Aralık  Müslim Gündüz’e yapılan baskın  görüntüleri.  Mehmet bey ve hizmet ettiği zihniyete bir hatırlatma senin o bomba dediğin baskın FETÖ’nün  kucağında patladığından beri her biri bir yere dağıldı yerle yeksan oldu. Bu nasıl gündem tutmak. Sizin gibi acer bir gazetecide şık durmadı doğrusu.

Dakika iki.. bir bomba daha Fadime şahinle nasıl tanıştınız? Bu nasıl bir sû-i edep.  Karınızla nasıl tanıştınız diye soran bir adama deyyus olmayan hangi erkek cevap verir acaba?  Siz nasıl tanıştınız Mehmet bey sorması ayıp?

Sonra bu soruya da Fadime  Şahin ile ilgili her soruya da Müslim Gündüz cevap versin. Ama bu soruyu kerrat cetveli gibi hıfz eden herkese biz soralım. Müslim Gündüz ki,  İslam Şeriatının bu topraklarda ve dünya da ihya ve  ikame edilmesi için  canını, malını, namusunu, şerefini, haysiyetini  ortaya koyan bir dava adamı.  Bu  adamın o gün kapısının kırılması,  hareminin çiğnendiği o evde bulunması ve yanındaki hanım ile ilgili İslam şeriatının hangi kuralını ihlal etmiş hangi farzı, vacibi çiğnemiş hangi haramı yapmış ki, İslami camiayı gayza getirmiş. Ya da daha bugün üniversiteler fuhuş yuvası diyen bir profesöre kalkıp malum medyanın kadın spikerlerinin diliyle “sana ne be milletin seksinden “ diye posta koyan bir zihniyeti ne rahatsız etti de Müslim Gündüz Efendiyi  Namus düşmanı ilan ettiler. Siz önce bu sorulara cevap verin de bizden sorunuzun cevabını alabilesiniz.

Hadi biz buna da Ülkedeki gazeteciliğin paparazzi kültürüne kurban gittiğinin ve bu magazinin mülevves çamurundan paçaları ıslanmayan mı kaldı diyelim de siz bu elinizde patlayan ikinci bombayı  ne yapacaksınız  şimdi?

Bu röportajın en bayağı yeri ise iki de bir “küfürlü hakaret içeren yorum ve mesaj olmasın “diye lanse edip olmayan  bir şeyle sözünü kestiğin misafirine daha fazla nasıl hakaret edebilirdin anlayamadık… izleyenleri  hadi biraz daha hakaret edin diye tahrikten ileri gitmeyen bir  provokasyon değil de neydi bu yaptığınız?

Bizde, süremeyeceğin atın yellenmesine niye katlanıyorsun diye bir ata sözü vardır. Allah atalarımıza rahmet etsin bu söz cuk dedi üstünüze oturdu. Zamanımız bol, sabaha kadar üç saat, dört saat buradayız rahat olun Müslim Bey diyen Mehmet Bey bir buçuk saat ki bunun yarısında kendisi konuştu toparlayalım dedi bitirdi. Öyle bir papara yemiş ki, programı apar topar bitirmek zorunda kaldı.

İşte bunun için söylüyoruz. Çözemeyeceksiniz…

Bu kafayla siz 28 Şubat Postmodern darbesinin şifresini çözemeyeceksiniz…

Sadece 28 Şubat değil, 27 Mayıs, 12 Eylül ve daha görünür görünmez hiçbir illegal hareketleri çözemeyeceksiniz..

Kendi içinizdeki safraları dökmeden, kendi kibrinizi aşmadan çözemeyeceksiniz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kim emir verdi Yeni akit?
Kim emir verdi Yeni akit? - 3 ay Önce

Başarısız yayıncı aklınca bir şeyler yapmaya çalıştı ama Müslim Efendi yine çok güzel konuştu. Ucuz haberciler!

Asena
Asena - 3 ay Önce

SAHRA TURAN
SAHRA TURAN - 3 ay Önce

Bunların derdi hakikatin beyanı ve ilanı değil gündem kasıp, farkındalık kazanmak.. İcra ettikleri mesleğin lâzımını hakkıyla ifa etmiş olsalar hayırlı bir iş yapmış olacaklardı çünkü. Oysa ki muasır medya kanallarının neresinden tutsan şer neresinden baksan haksızlık neresinden izlesen şow ve gösteri hâli hâkim. Bu durumun aksi bir hareket bizi de şaşırtırdı doğrusu. Sirk medyası yine meşrebine ve ahlâkına mutabık olanı yaptı deyip işi Allah'a havale edelim..

SAHRA TURAN
SAHRA TURAN - 3 ay Önce

Sağ gösterip sol vurma tadında bir itibar suikastı da diyebiliriz bu hadiseye.. 28 Şubat mağduru olduğu ve arka planındaki mülevves niyet, onlarca kez kanıtlanmasına rağmen bu neyin defalarca sorgusu suali yani anlamış değiliz.. Sorsan kötü bı niyetimiz yoktu derler ama iyi niyet barındırdığınıda kimse iddia edemez.. Merhum Hüseyin Üzmez ağabeyimize de iyi niyetli haber yapmışlardı değil mi zaten.. Akit yapmış yine AKİTSİZLİĞİNİ..

Reşha aczmendi
Reşha aczmendi - 3 ay Önce

Aczmendiyi anlamadan hiçbirşeyi çözemezler. Dertleri anlamak değil at gözlüğü takmışlar istediklerini anlıyorlar.

Kara Murat
Kara Murat - 3 ay Önce

Rabbim sizden razı olsun...

Müslime
Müslime - 3 ay Önce

Slm.35 Senelik zulmü,mağduriyeti,ihaneti, deniyyeti kısacık bir makalede bu kadar güzel izah etmek harika olmuş..
Allah zalimlerin şerrinden Efendi hz lerini korusun
Amin

Naci Barut
Naci Barut - 2 ay Önce

Allah razı olsun