ALLAH’a DUA ETMEKTE NEYMİŞ AŞIRI LAİKKEN

Kabul etmek lazım ki bu ülkede öyle bir kesim var ki ne zaman devlet ricali ellerini Semaya kaldırsa ya da açılışta ALLAH’ın adını anıp “Bismillah” dese hop oturup hop kalkıyorlar. Bu rahatsızlıklarını bazen sosyal medyadan haykırıyorlar bazen de medyamızın polemikle beslenen kanallarında tartışma konusu yapıyorlar. Hatta bazı köşe yazarlarımız işi biraz daha ileri götürüp “ Askerler bu açılışta yapılan dualara ses çıkartmıyor, sadece izlemekle yetiniyorlar” diyerek “Müslüman yöneticilerden ve onların avenelerinden bıktık, kurtarın ey postallılar Laikliğimizi şu ALLAH’ı sevenlerin elinden” diyebiliyorlar. Son yazdığım cümleyi direk söylemiyorlar ama satır arası okununca karşımıza çıkan tablo maalesef bu.

Siz konunun Yeni Yargıtay Binası açılışında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Ali Erbaş’ın dua etmesi olduğunu zaten anladınız. Ama evet sizde benim gibi “Dua” neden insanları rahatsız eder o kısmını anlamadınız. Gelin birlikte bu rahatsızlığı anlamaya çalışalım. Anlamak hak vermek demek değil onu en başından söyleyeyim. Neden rahatsızlar çünkü;

Yaşam tarzlarına müdahale edileceği korkusu var ama 20 yıldır korktukları başlarına gelmedi. Çünkü İslam’ın insanların inançlarına ve yaşayış şekillerine karışmadığını bilmiyorlar. Bilmemek ama bilmediği şey hakkında korku salmak yerlerini sağlamlaştırmaya vesile oluyor. Bilinen yayıldıkça onlarında huzuru kaçıyor.

Ortada pazarladıkları ve bundan nemalandıkları gayette aşikar olan malzemeler var. O malzemelerin gerçek yüzleri birgün ortaya çıktığında onların arpaları kesilecek ve bu onların hiç işine gelmiyor.

Oluşturulan sistem toplumun tamamının değil bir kısmının kazanmasına yönelik. Alt tabaka rahata erdikçe bu ağabeylerin rahatı kaçıyor. Ellerindeki malzeme azaldıkça kazançları azalıyor, kurdukları sömürü düzeninde ciddi gedikler açılıyor ve bu onları rahatsız ediyor.

Ülkemizin yakın geçmişinde rollerin kralının Sabetayistler tarafından oynandığını toplum anlamaya başladıkça ve uydurdukları masalların prim etmemeye başladığın gördükçe uykuları kaçıyor.

Cumhuriyet kurulduğu an itibariyle Laikliği benimsemiş bir devlete sahibiz. İlk anayasamızda Din olarak İslam yazılmış ama sonrasında yapılan anayasalarda Din kısmı boş bırakılmış. Toplumun umumu Müslüman ama Anayasasında ara ki dini bulasın. Bütün sistem Laiklik üzerine kurulmuş. Ve demişlerki Din ile Devlet ayrılsın. Din Devlete karışmasın. Herkes dinini kendi yaşasın. Buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. Hadi bir soru soralım.

-Madem Din Devletten, Devlette Dinden uzak duracak o zaman neden onbinlerce Müslüman sırf amel ehli olduğu için pek muteber yöneticilerimizin emirleriyle idam edildi, hapsedildi ve ellerindeki Kuran dahil olmak üzere İslam’ın ne kadar nişanı varsa ellerinden alınmaya çalışıldı?

- Devletle ile Din ayrılmışsa neden Türkçe Ezan okunması, hatta namaz sırasında Ayetlerin Arapça değil de Türkçe okutulması çalışmaları, Camilerin içerisine Kiliselerde ki gibi sıralar konması gibi planlamaları, Arapça Ezan okuyanların tutuklanması ve daha birçok uygulama yapıldı?

-Niye Devlet Dinin üzerine elindeki tüm malzemelerle hücum etti?

-Ve onlarca yıldır neden Laikliğe en ufak bir olumsuz yaklaşım suç sayılırken ALLAH ve onun güzel Peygamberine her türlü hakaret görmezden, duymazdan gelindi?

Niye televizyonlarda konuşan ve adına “Hukukçu” denilen bazıları sırf Diyanet İşleri Başkanı dua ediyor diye avazı çıktığı kadar bağırıyor ve “Olmazzzz. BU davranışların hepsi Laiklik ilkesine karşı. Dua edecekse gitsin camide etsin” diyebiliyor ve dua edilenin aslında hepimizi yaratan ALLAH olduğunu unutuyor. Yapmayın kardeşler, yapmayın ağabeylerim, yapmayın ablalarım. Neye inandığınız sizi bağlar ama ALLAH’a dua edilmesine bir sistem ile karşı durulmasını nasıl açıklamak lazım? Neyi üstün tuttuğunuzun farkında mısınız?

Ama suç orda konuşanların değil. Okumuş üniversiteler bitirmiş olsalar da din ile dinin uygulamaları ile ilgili okulda ezberletilmiş bilgilerin ötesinde bir bilgiye sahip değiller.Din neyi kapsar neye faydalıdır bilmeden konuşuyorlar. Cahillik paçalardan şelaleler gibi akıyor ama bu ağabeylerimiz gayet bilmiş bir şekilde hüküm verebiliyorlar. Ama verdikleri hüküm din ile ilgili değil varsa yoksa Laiklikle ilgili. Hani bıraksalar hiç konuşmadan sürekli slogan atacaklar “ALLAH’a dua etmekte neymiş aşırı Laikken!” diye. Onlar ve herkes istediği kadar bu sloganı atabilir bende dahil olayım slogan işine ama çoğunun işine gelmeyeceğini biliyorum da umurumda mı! Laik değilim, Laik de kalmayacağım! Vesselam.

YORUM EKLE