CHP MİSYONU

   CHP parti değildir. Kendini parti diye tanımlamış, Süfyaniyet rejiminin ta kendisidir. Bu rejimin ana klikleri elinde olan bir gücün kontrol mekanizmasıdır. 

   Cumhuriyet ilan edildikten sonra kurulan CHP yaklaşık 25 yıl tek parti olarak ülkeyi yönetmiştir. Diyeceksiniz ki bu nasıl iş? Demokrasilerde tek parti olur mu? Demokrasinin ana mantığı ile çelişir.

   Cevap: Öncelikle kurulan yeni cumhuriyet rejiminin dayandığı inkılap zeminin kurumlarını tesis edip ve bu kurumların işlerliğini sağlamak için süre lazımdı. Ve bu rejimin halka indirgenip kabul ettirilmesi için en az 20-25 yıl lazımdı. Bu kabul ettirme süresi ya seve seve ya da zorla yapıldı. İsitklal Mahkemeleri bilançoları malumunuz. İşte bu süreç başka partilerin çatlak sesleri olmadan tek partinin mezalimiyle olacak şeylerdi. 

   Bu süre zarfında yeni kurumlar kuruldu, ya da Osmanlı'dan kalan kurumlar devrim kanunlarına göre tekrar dizayn edildi. Milli Eğitim, maliye, adalet, din... hepsi kurumsallaştı ve sisteme hizmet eden birer dişli oldular. 

   Bunlar kurulduktan sonra ortaya önemli bir sorun çıktı: Rejim ve kurumlarının beka sorunu. Çünkü bu coğrafya müslüman ve her ne kadar ezilse, öldürülse, sindirilse de şeriat taraftarlığının tekrar canlanıp, kuvvet bulup mevcut rejimi tehtit etmesi kuvvetle muhtemel. Çünkü sinelerde ki imanın rengi 500 yıllık Osmanlı Hilafeti'nin rengi ile renklenmiş, kıvılcım alamya hazır.

   Bu beka sorunun halli için bütün kurumların ana klik ve kontrolları siyasal alanda CHP’ye ve güvenlik alanında orduya verildi. İşte rejimin kontrol ve bekasının iplerinin CHP ve orduya verilmesi bir süreç dahilinde olması gerekiyordu. Bu süreç tam 25 yıl sürdü. Bu 25 yıllık süreç tamamlandığında rejimin kontrolü CHP'de idi. 

   Bundan sonra kaç parti kurulursa kurulsun, iktidar kim olursa olsun güç CHP'de idi. Kanunlarla açtıkları faaliyet alanı içinde iktidar birşeyler yaptığını sanıyor ya da yaptığını sanıyordu, CHP’nin kontrolün de olan bürokrasi alanına asla giremiyordu. CHP’yi saymayıp hakimiyet alanını bu mahrem bölgeye sokmak isteyen iktidarlar darbeyle derdest edilip nefesini ya sürgünde, ya hapiste ya da darağacında alıyordu.

   İçerik hep aynı kalmakla birlikte zamanın ilcaatına göre CHP toplum mühendisi ağabeylerinin direktifiyle maske değiştirmiştir. Kimi zaman koyu Kemalist, kimi zaman maneviyatçı...Bir bakarsın Kemalizm'e tapınma ayinlerinin baş aktötrü, bir bakarsın çaraşaplı kadınlara parti rozeti takar. 

   Mevzuyu esbap dairesinde masaya yatırırsak; CHP ister iktidarda olsun ister olamasın tek iktidar güçtür ve rejimin kuvvetlenerek devam etmesi lazım geliyor.

   Fakat öyle olmadı. Demokrasi ile haşa! Allah’a “biz kendi kanunlarımızı yaparız sana ihtiyacımız yok” deyince ve laiklik ile haşa! Allah’a “işimize karışma”dünya saltanatını ellerine alacaklarını sanan gafiller bilmiyorlar ki: Firavun'un sarayını bir karınca ile yıkan ve Nemrudu bir topal sinekli geberten Allah’ın (CC) adedi şöle cereyan eder: Ben güçlüyüm deyip Allah’a meydan okuyan müşrikleri Allah en zaif bir mahlukuyla alt eder ki Kudreti aşikar olsun ve kullara ibret olsun. 

   Allah kudret ve azametini iki türlü gösterir. 

   1)O’nun hüküm ve emirlerine muti toplulukların gücünü ve ihtişamını yükseltir, Asr-ı Saadet ve Osmanlı gibi.

   2)Müşrikler ve şirk sistemleri hükümferma olduklarında en zayıf mahlukuyla onları alt eder. Firavun ve topal sinek misali gibi.

   Şu an ikinci madde caridir. Bu güçlü muvafık küfür rejimi karşısına Allah Bediüzzaman gibi bir fakir, yaşlı, hasta bir kulunun eline Risale-i Nur gibi i’caz-ı Kur’an’dan muktebes bir elmas kılıcı vererek muharebeyi başlatmıştır.

   Küfür rejimi iktidarsa onları alt etme vazifesi en zayıf ve güçsüz olandadır. Çünkü Adetullah böyle cereyan ediyor. Risale-i Nur’a ittiba etmiş ve onun emrettiği gibi yaşayan; madde düzleminde zayıf ve güçsüz görünen 'ACZMENDİLER'DİR.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ubeyd
Ubeyd - 2 yıl Önce

Evet nemrutuda bir küçük sinek öldürdü.

MEHMET MURAT
MEHMET MURAT - 2 yıl Önce

ALLAH C.C E BEDEN RAZI OLSUN