DGM'DE NAMAZ

   Bu makalede, Kocatepe Camii'nden alınıp Terörle Mücadele'ye oradan da DGM'ye naklimizi anlatacağım inşallah.
   Bizi Kocatepe Camii'nden aldılar ve Terörle Mücadele'ye getirdiler. Orada 11 gün kaldık. Bizi ayrı ayrı hücrelere atmak istediler fakat karşı koyduk ve ikna olmadık. Bu yüzden Terörle Mücadele'nin spor salonunda 11 gün kaldık.Daha sonra DGM'ye sevk olunduk. 
     Buraya kadar olan kısımdan hareketle, akl-ı selim bir kafayla sonrasına projeksiyon yaptığımızda anlaşılıyordu ki azim bir oyun var. Bizler bu oyunun mağdurlarıyız ve bu oyunu tezgahlayanlar kendi lein kanaatlarınca bizi piyon olarak kullanıyorlardı. Fakat beşerin oyununu bozup son oyunu tezgahyan Kader-i İlahiyi hesaplayamadılar. Hakikat-ı hal öyle bir tebarüz etti ki; zahiri istibtad olan 28 Şubat'ın hakikatını hayırlı neticelere bağlayan Kader-i İlahi biz Aczmendiler'i özne gayrını nesne yaptı, Elhamdülillan. Tabi ki biz bunları sonradan idrak ettik.
     11 gün Terörle Mücadele'de, yaklaşık 120 kişi olarak, hergün öğle ve akşam olmak üzere iki öğün yemek verilerek gözaltında ikamet olunuyorduk. Yemek dediysek: çorba, ana yemek, pilav ve tatlı gibi bir konfor anlaşılmasın. Kişi başına öğlen çeyrek ekmek arası bayatlamanın eşiğinde beyaz peynir, akşam çeyrek ekmek arası aynı beyaz peynir şekindeydi. Tam 11 gün bu iaşe şekli aynen devam etti. Ve 11 gün boyunca 24 saat devamlı polis telsizlemrinin sinyalleri son demde işkenceli psikolojik tramvaya dönüştü. 
     Netice-i kelam 11 günün sonunda Terörle Mücadele'den alınıp DGM'ye çıkarıldık. Tertiplenen tezgahın büyüklüğü aşikardı. Fakat biz yine de bunu görmezden gelerek bize tahliye verileceğinden ümitvardık.
     Mahkeme salonunda beklerken namaz vakti girdi . Biz namaz için müsade istedik. Tabi ki vermediler. İçimizden Remzi Efendi kükredi: Bizim için her yer mescittir deyip ridasını serdi ve namaza başladı. Biz de kendisini takip edip namazlarınızı kıldık.Müdehale etmediler ya da edemediler bilmiyorum.SONRADAN ANLADIM Kİ; SERDENGEÇTİLERE TAHAKKÜM OLMAZ. YA KELLESİNİ ALIRSIN YA DA DEDİĞİNİ YAPARSIN.
     Bir sonraki namaz vaktinde biz dozu biraz daha artırdık: DGM Mahkeme Salonu'nda Sivaslı Huzeyfe Mekke imamları kıraatıyla ezan okudu.Hakim kürsüsü ile sanık bölümü arasına ridalari serip cemaatle namazımızı kıldık. Tesbihatımızıdı sesli yaptık.
     Ben DGM'de kıldığımız o namazı çok önemsiyorum. Orada bulunmak, cemaatin bir ferdi olmak benim için büyük bir lütuf,ikram ve rahmettir. Ömür süremi "an" lara bölüp ve her bir "an" ında kainatın zerreleri adedince şükür niyetiyle hatimlemler etsem genede o DGM' de kıldığımız namazın şükrünü eda edemem. 
     Üstad Hazretleri'nin mahkemede hakime rest çekip namazını kılmasından sonra bizim DGM'de kıldığımız namaza kadar hiç mahkemede hakime rest çekip mahkeme salonun da namaz kılan oldumu bilmiyorum. Benim şahsi kanaatim olmadığıdır.
     O mahkeme salonunda kıldığımız o namazın ifade ettiği mana benim kalemimin ve idrakimin çok fevkındedir. Küfür kalesinin en güçlü suru ve muhafızı olan DGM'nin ortasında; ezan okuyarak, cemaatle namaz kılarak, tesbihatı cehri yaparak küfrün kalesinin kalemini kırdık. Necip Fazıl'ın dediği gibi :
     Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddez
     Ey kahpe rüzgar artık ne yandan esersen es...
     O namazla küfrün DGM surlarında açtığımız gedikten sonra; AKP kuruldu, DGM kaldırıldı, başörtüsü zulmü bitti... ve en nihaye Ayasofya açıldı ve bu nurlu süreç devam ediyor.
     DGM'deki o namaz ile küfrün kalesine Mehdi 'nin (AS) sancağı manen dikildi. 28 şubatın zulmeti herbir yanı sarmışken, takriben 120 tane aczi, fakir ve kuvvetsizliğiyle beraber; normal birinin kalbinden Allah lafzını bile geçiremediği DGM salonunda, hakimlerin gözü önünde kıldığımız namaz bizim takatimizin fevkındedir. Yaptıran yaptırdı bizde yaptık. Küfür rejim-i bid'a karanesini sekerata sokan ilk darbeyi biz vurduk.
     Diyeceksiniz belki, bunları nereden çıkarıyorsunuz?
     Bizler DGM'de namaz kılarken mahkemeye devam etmek için bizi bekleyen hakimlerin suratından okudum.

YORUM EKLE
YORUMLAR
YusufGözcü
YusufGözcü - 13 ay Önce

Sa kíldík

Hanifi Kazmamürü
Hanifi Kazmamürü - 13 ay Önce

Allahu ekber

Alirızakarakuş
Alirızakarakuş - 13 ay Önce

Allah,cc hepinizden razı olsun

Abdulhakim( Orhan) Malatyalı
Abdulhakim( Orhan) Malatyalı - 13 ay Önce

O,zaman kur,ana benzerler,le ortaya çıkıyorduk da şimdi ne oldu da oy kullanıyoruz da camii bekçileri bin arkasında yarım,yamalak namazımız onlara uyup da namaza devam ne oldu, Allah ın kanunu mu hakim oluyor ne oldu Müslüman

ERDAL YÜKSEL
ERDAL YÜKSEL @Abdulhakim( Orhan) Malatyalı - 13 ay Önce

ABDULHAKİM BEY TAM NE DEMEK İSTEDİĞİNİZİ ANLAMADIM. BİRAZ AÇIKLAYICI YAZAR MISINIZ?

Bilal
Bilal - 13 ay Önce

Allahu Ekber Allahu Ekber Allahu Ekber. bu yazinizi okurken dünyam ve ufkum açıldı asri sadet yillarina, devamını bekliyorumlutfen yazınız

Abdürrahim Çağan
Abdürrahim Çağan - 13 ay Önce

Allah cc ahiri akibetimizi hayr eylesin. Amin

Mehmed
Mehmed - 13 ay Önce

Allah razı olsun.

Sivaslı huzeyfe
Sivaslı huzeyfe - 12 ay Önce

Erdal kardeşim o kadar güzel ifade etmişsiniz ki o günü o anı tekrar yaşattınız.evet o gün orda sizin gibi dostlarla olma şeref ve bahtiyarlıgını nasib eden ALLAHA hamd olsun....ALLAH cc razı olsun.