ABD eylemleri bastırmak için binlerce ağır silahlı asker görevlendirdi!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki şiddet olaylarına müdahale etmek için binlerce ağır silahlı askeri personeli ve güvenlik gücünü görevlendirdiğini duyurdu.

ABD eylemleri bastırmak  için binlerce ağır silahlı  asker görevlendirdi!

ABD Başkanı Donald Trump, ülkedeki şiddet olaylarına müdahale etmek için binlerce ağır silahlı askeri personeli ve güvenlik gücünü görevlendirdiğini duyurdu.

Trump, Beyaz Saray'ın bahçesinde, ülkede siyahi George Floyd'un polis şiddeti sonucu yaşamını yitirmesine karşı başlayan ve şiddet eylemlerine dönüşen protestolara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasının başında ABD başkanı olarak görevinin ülkeyi ve halkını korumak olduğunu vurgulayan Trump, "Ülkemizin kanunlarını korumak için bir yemin ettim. George Floyd'un gaddarca öldürülmesinden haklı olarak rahatsız olan Amerikan halkı için bu sözümü tutacağım. Yönetimim Floyd ve ailesi için adaletin yerini bulması sözünü yerine getirecektir. O bir hiç uğruna ölmedi." dedi.

Öte yandan sokaklardaki şiddet olaylarına dikkati çeken Trump, "Haklı haykırışların ve barışçıl gösterilerin, kızgın kalabalıklar tarafından bastırılmasına izin vermeyeceğiz." dedi.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sanal Alem
Sanal Alem - 1 yıl Önce

Bu daha başlangıç mücadeleye devam, afro-hispanic ve mülteci amerikalıların haklı mücadelelerini sonuna kadar destekliyorum kapitalist sisteme karşı kabus olarak güneyden bağımsız kuzeyde yeni kurulacak olan afro-hispanic-kızılderili ve mülteci amerikan devleti çok yaşasın ve kolonist ingilizlerden intikamını bir an evvel alır İNŞAALLAH

SIRADAKİ HABER