ABD'li Senatörden işgalci İsrail'i kızdıracak çıkış!

Amerikalı Demokrat Senatör Bernie Sanders, İsrail hükümetinin Filistinlere karşı uyguladığı insanlık ve hukuk dışı politikalara sert tepki göstererek, “Irkçı Netanyahu hükümetine yapılan yardımları sınırlamalıyız” dedi.

ABD'li Senatörden işgalci İsrail'i kızdıracak çıkış!

Amerikalı siyasetçi ve Vermont Demokrat Parti Senatörü Bernie Sanders, İsraillileri kızdıracak açıklamalarda bulundu. İsrail Başbakanı Netanyahu hükümetinin Filistinlere karşı uyguladığı ırkçı politikalara sert tepki gösteren Sanders, "İki devletli çözüme sırtınızı dönüp oradaki Filistin halkını görmezden gelip sonra da Amerika'ya gelip para isteyemezsiniz" dedi.

İsrail gazetesi Haaretz, yayınladığı bir haberde, Senatör Bernie Sanders'ın ABD'nin İsrail'e yardımına ilişkin yeni yasalar çıkaracağını ima ettiğini ve aynı zamanda Netanyahu hükümetinin Filistinlilere yaklaşımını şiddetle kınadığını söyledi.

Sanders, gazeteci Margaret Brennan ile CBS News kanalında yaptığı bir röportajda, "Netanyahu'nun koalisyon hükümetindeki bazı kişilerin Filistin halkına karşı tavırlarından çok endişeliyim. Ve size bir şey söyleyeyim, ben bunu kamuoyuna hiç söylemedim ama, bence ABD, İsrail'e milyarlarca dolar yardım yapıyor. Bence bu yardıma bazı sınırlar koymalı ve İsrail'e ‘ırkçı bir hükümetle yönetilmemelisiniz' demeliyiz” dedi.

Netanyahu hükümetine ağır eleştirilerde bulunan Senatörü Sanders, "İki devletli çözüme sırtınızı dönüp oradaki Filistin halkını görmezden gelip sonra da Amerika'ya gelip para isteyemezsiniz. Bu ikiyüzlülüktür” dedi.

AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER