Anonymous Trump'ın çocuk istismarından yargılandığı evrakları sızdırdı

Anonymous hacker grubu, ABD Başkanı Donald Trump ve Jeffrey Epstein’ın beraber 13 yaşındaki bir çocuğun istismarından yargılandığı davaya ilişkin resmi evrakları paylaştı.

Anonymous Trump'ın çocuk istismarından yargılandığı evrakları sızdırdı

Dünyaca tanınmış hacker grubu Anonymous, bugün George Floyd‘un ölümünden sonra başlayan protestolarda halkın yanında yer alacağını açıklamış ve Floyd’un ölümüne ilişkin yeni görüntüleri sızdırmıştı. Bu açıklamadan sonra bugün Trump ve Epstein’ın beraber 13 yaşındaki bir çocuğun bekaretine karşılık iddiaya girdiği ve çocuk istismarından yargılandığı davaya ilişkin resmi evrakları sızdırdı.

Hacker grubu ABD’ye savaş açtı! Siteler çökmeye başladı

Amerikalı bankacı ve iş insanı Jeffrey Epstein, Florida ve New York’ta küçük çocukları istismar, taciz ve fuhuş suçlamaları nedeniyle 6 Temmuz 2019’da tutuklandı ve cezaevine gönderildi. 10 Ağustos 2019’da kaldığı tek kişilik hücrede kendisini asarak şüpheli bir şekilde 66 yaşında yaşamına son vermişti.

Anonymous'un iddiasına göre, reşit olmayan kızların para karşılığı ünlü isimlerle birlikte olmasına aracılık eden Epstein'ın müşterilerinden biri de ABD Başkanı Donald Trump'tı ve intihar süsü verilmiş cinayeti bizzat o organize etti. 

"İŞLEDİĞİNİZ SUÇLARI DÜNYAYA İFŞA EDECEĞİZ"

Anonymous yayımladığı videosunda “İnsan öldüren ve diğer suçları işleyen memurlara geri kalan herkes gibi hesap sorulmalı. Aksi takdirde istediklerini yapma yetkisine sahip olduklarına inanırlar. Kendilerini emniyette tutmayı vaat eden bir teşkilatın yolsuzluk ve şiddetine maruz kalmak halkın canına tak etti. Maalesef sizin yolsuzluğa batmış teşkilatınızın adaleti yerine getireceğinize inanmıyoruz, o yüzden işlediğiniz çok sayıda suçu dünyaya ifşa edeceğiz" ifadelerini kullanmıştı. Anonymous, "Örgütünüzün yolsuzluklar nedeniyle adaleti yerine getireceğinize güvenmediğiniz için bu yüzden birçok suçunuzu açığa çıkaracağız" demişti.

Söz konusu evraklarda Trump’ın ve Epstein’ın çocuk istismarından suçlandığına ilişkin ifadeler geçiyor.

28 Mayıs'ta yayınlanan video sonrasında, Minneapolis polis teşkilatının ve sokağa çıkma yasağı ilan eden şehir belediyesinin web sitelerinin çökmesi sosyal medyada Anonymous’un eylemi olarak yorumlandı.

28 Mayıs’ta, Facebook’ta Anonymous’la ilişkili bir sayfada, maske takan bir kişinin sesi değiştirilmiş şekilde konuştuğu bir video yayımlanmıştı.

“İnsan öldüren ve diğer suçlar işleyen memurlara geri kalan herkes gibi hesap sorulmalı. Aksi takdirde istediklerini yapma yetkisine sahip olduklarına inanırlar. Kendilerini emniyette tutmayı vaat eden bir teşkilatın yolsuzluk ve şiddetine maruz kalmak halkın canına tak etti” diyen anlatıcı, şu vurguyu yapmıştı:

“Son yıllardaki olayların ardından, pek çok insan sizin bizi korumak, kurtarmak için değil, bizi ezmek ve suçlu iktidar sınıflarının iradesini uygulamak için burada olduğunuzu öğrenmeye başladı. Kontrol edilenlerin güvenliğini değil, kontrolü elinde tutanlar için düzeni sağlamak için buradasınız. Aslında elitlerin küresel baskı sistemini devam ettirmek için kullandığı mekanizmanın ta kendisiniz.”

“Bizi bekleyin”

Açıklamada, olaydaki dört polis memurunun yargılanmasını ve Chauvin’in cinayetle suçlanmasını da talep eden Anonymous, “Maalesef sizin yolsuzluğa batmış teşkilatınızın adaleti yerine getireceğinize inanmıyoruz, o yüzden işlediğiniz çok sayıda suçu dünyaya ifşa edeceğiz. George Floyd’un canavarca öldürülmesi, eyaletinizdeki polis memurlarının yanlış eylemleriyle ölüme sebebiyet verdikleri vahim vakaların uzun listesinden oluşan buzdağının sadece görünen kısmı” ifadelerini kullandı.

Videoda Jamar Clarke, Philando Castile, Justine Diamond, Thurman Blevins, Brian Quinones gibi kamuoyuna yansıyan örnekler veriliyor ve Minneapolis polis teşkilatının son 20 yılda 193 yurttaşın ölmesinden sorumlu olduğu iddia ediliyor. Video, grubun siber saldırı işareti olan “Bizi bekleyin” sloganıyla bitiyor.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR ve BELGELER

1)

2)

3)

4)

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 06:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER