Avrupa ülkesinde kıtlık korkusu: Gıda stokuna başladılar!

Fransa'da halk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının 2021 boyunca süreceği endişesi ve kıtlığa neden olacağı korkusuyla gıda stokluyor.

Avrupa ülkesinde kıtlık korkusu: Gıda stokuna başladılar!

Bilgi Kaynakları Şirketinin (IRI) açıkladığı verilere göre, Fransızlar, kıtlık ve stokların tükeneceği endişesiyle uzun süre muhafaza edilebilen dondurulmuş gıda ve konserve satın almaya yöneldi.

DONDURULMUŞ ÜRÜNLERDE SATIŞ PATLAMASI

Stoklanan ürünler arasında en çok tütsülenmiş balık, et, kıyma, ekmek ve donmuş sebzelerin yanı sıra dondurma da yer alıyor. Ülkede, kaz ciğeri satışları yüzde 50, tütsülenmiş balık satışları yüzde 28, şampanya satışları ise yüzde 20 arttı.

Fransızların 2021 yazının çok sıcak geçeceği beklentisi nedeniyle dondurma stoklamaya yöneldikleri bildirildi. Dondurma ve dondurulmuş sebze ürünleriyle tanınan market zinciri Thiriet'in dondurma satışlarının yüzde 200 arttığı belirtildi.

Ülkede 2013'te yaşanan at eti skandalından sonra et tüketimi düşmüştü ancak Kovid-19 salgınından bu yana et satışında büyük artış gerçekleşmişti.

AA

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bilal malatya
Bilal malatya - 1 yıl Önce

Allah,tan Korkmaz bunlar . bir dönem kuyruklu yıldızdan korkarlar bir dönem depremden bir dönem hastaliktan bir dönem muslumanlardan korkarlar bir dönem yeni gelen 200 li yıllardan korkarlar bu Avrupalılar çok korkuyorlar ve endişeli ler amarikalirlar ve Ruslarda endişelilermı malum eurupa epeydir korkuyor

SIRADAKİ HABER