Çin soykırım ve zulümde seviye atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü

Doğu Türkistan'a Müslüman Uygurlara karşı soykırım gerçekleştiren Çin'in zulüm yöntemlerine her gün yenilerini ekliyor. Kovid tedbirleri adı altında insanları evlerinde ölüme kilitleyen Çin'in vahşeti görenleri dehşete düşürdü

Çin soykırım ve zulümde seviye atladı! Kapıları kilitlenen Uygurlar açlıktan öldü

Sosyal medyada yayınlanan görüntülerde kapıları dışarıdan kilitlenen Uygurların evlerinde açlıktan öldüğü, kiminin ise yaşadıklarına dayanamayarak intihar ettiği belirtildi. Bazı videolarda ise açlıktan çocukların hastalanmaya başladığı, açlıktan ölen anneleriyle aynı odada kaldıkları görüldü.

Sosyal medyada paylaşılan videolarda bir Uygurun hapsedildiği evinde ölü bulunduğu gösterildi. Doğu Türkistan'lı aktivistlerin paylaştığı videolarda “Doğu Türkistan'lılar kapıları dışarıdan kapatılarak aylardır evlerine hapsedilmiş durumda. Gıda ve diğer ihtiyaçları çözümsüz bırakılan Uygurların açlıktan, hastalıklardan öldüğü veya dayanamayıp intihar ettiği haberleri gelmeye devam ediyor” denildi.

BİNLERCE EVİN KİLİTLENDİĞİ BELİRTİLİYOR

Bir başka videoda ise şu ifadeler kullanılıyor: “Çin, 'Kovid karantinaları' bahanesiyle Uygurları evlerine kapatıyor ve aç bırakıyor. Bu videodaki adam, 'Parti için minnettar' iken 'videoyu yayınlamaktan başka seçeneği olmadığını' söylüyor. Yemek olmadığı için çocuklarının 3 gündür yemek yemediğini söylüyor.”

Bir başka videoda Uygurlu bir kadın, muhtemelen günlerdir aç kalan çocuklarını gösteriyor ve “Bunlar insan, taş değiller, insanın önceliği olması gerekmiyor mu? Bakın millet, hiç sempatiniz yok mu? Ah kadrolar, sizin çocuğunuz yok mu?” ifadeleri kullanılıyor.

Çin'in evine kapattığı ve açlıktan ölen Uygurların sayısına ilişkin ise bir veri açıklanmadı. Ancak bu durumda binlerce evin olduğu belirtiliyor.

Risalehaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER