Filistin'den flaş açıklama!

Türkiye'nin terörü bitirmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı Filistin'in kınadığı iddia edilmişti. Gazze'de yaşayan gazeteci Aybek Rabay, Filistin halkının Türkiye'nin yanında olduğunu ve Barış Pınarı Harekatı'na destek çıktığını söyledi

Filistin'den flaş açıklama!

   Türkiye'nin terörü bitirmek için başlattığı Barış Pınarı Harekatı'nı Filistin'in kınadığı iddia edilmişti. Filistin'den yapılan açıklamada bu iddialar yalanlanıp, "Filistin, Suriye'nin kuzey sınırında olanlara dair hiçbir açıklamada bulunmadı, bulunmayacak" ifadeleri kullanılsa da bazı kesimler tarafından Filistin hedef alınmaya devam ediliyor.

   Gazze'de yaşayan gazeteci Aybek Rabay, ortada çok fazla bilgi kirliliği olduğunu söyleyip Filistin halkının Türkiye'nin yanında olduğunu söyledi. Barış Pınarı Harekatı hakkında konuşan gazeteci Rabay, "Filistin'in Barış Pınarı'nı kınadığına dair haberler yalan ve iftiradır. Bölgede yaşanan ve söylenen bunun tam tersidir. Filistin halkı ve Hamas hareketi Türkiye'nin yanındadır. Türkiye kendi sınırı ve topraklarını koruma hakkına sahiptir" dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdurrahim Çağan
Abdurrahim Çağan - 2 yıl Önce

Israil ölecek Filistin kurtulacak Ayasofya açılacak.

SIRADAKİ HABER