İlkokul öğrencilerinden Macron'u zorlayan soru

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a, bir ilkokul ziyareti sırasında kendisi adına zorlayıcı bir soru soruldu. ilkokul öğrencileri Fransız Cumhurbaşkana'a "Yediğiniz tokat nasıldı" sorusunu yöneltti.

İlkokul öğrencilerinden Macron'u zorlayan soru

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Somme bölgesindeki bir ilkokulu ziyaret  etti. Macron'un ziyareti esnasında, çocuklardan biri Fransa Cumhurbaşkanına  ilginç bir soru sordu: Kendisine seslenerek, "yediğin tokat nasıldı?" dedi.

"HOŞ DEĞİLDİ"

Çocuğun sorusu karşısında önce afallayan Macron gülümseyerek "hoş değildi" cevabını verdi.

Tokat olayını kastederek Macron, "İyi bir şey değildi. Okul bahçesinde de olsa, birine vurmak hiçbir zaman iyi değil. Yaptığı şey bir hataydı" ifadelerini kullanarak çocuklara nasihatte bulundu.

Emmanuel Macron çocukları selamladıktan sonra dokuz öğrenci velisiyle görüşerek, ailelerin Covid-19 kriziyle ilgili deneyimlerini ve gelecek döneme ilişkin beklenti ve endişelerini dinledi.

EMMANUEL MACRON'A ATILAN TOKAT

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'u tokatlayan Damien Tarel 14 ayı ertelenebilir, 18 aylık hapis cezasına çarptırılmıştı. Karar açıklandıktan sonra Tarel, cezasının 4 ayını geçirmek üzere cezaevine gönderildi.

Macron, Tain-l'Hermitage kentinde turizm otelcilik lisesini ziyareti sonrasında kendisini bekleyen kalabalığa tokalaşmak için yaklaşmıştı. Cumhurbaşkanı'nın yaklaştığı kişi, bir eliyle kolunu tuttuğu Macron’a diğer eliyle tokat atmıştı.

haber7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER