İşgalci İsrail askerleri, cenaze törenine ateş açtı, bomba attı

İşgal altındaki Batı Şeria'da İsrail güçleriyle Filistinliler arasında yaşanan arbedede bir Filistinli yaralandı, onlarcası atılan gaz nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

İşgalci İsrail askerleri, cenaze törenine ateş açtı, bomba attı

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Nablus kentinin kuzeyindeki Burka köyünde, 1 Mart'ta işgalci İsrail askerleri tarafından vurulan ve vefat eden Filistinli Ahmed Hikmet Seyf için cenaze töreni düzenlendi.

Çok sayıda kişinin katıldığı törenin ardından Filistinlilerle işgalci İsrail güçleri arasında arbede çıktı. Taş atan Filistinlilere karşılık işgalci İsrail güçleri gerçek ve plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombası kullandı.

Sağlık kaynakları ise bir Filistinlinin gerçek mermiyle elinden yaralandığını ve hastaneye kaldırıldığını kaydetti. Atılan gaz bombalarından etkilenen onlarca Filistinli ise boğulma tehlikesi geçirdi.

Burka beldesinde 1 Mart'ta düzenlenen Filistinli tutuklulara destek gösterisinde işgalci İsrail askerlerinin müdahalesi sonucu ağır yaralanan 23 yaşındaki Filistinli Ahmed Hikmet Seyf vefat etmişti.

Risalehaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER