İsrail'in dünyadaki tüm büyükelçilikleri kapandı.

İsrail'in dünyadaki tüm büyükelçilik ve konsolosluklarında greve gidildi.

İsrail'in dünyadaki tüm büyükelçilikleri kapandı.

İsrail Dışişleri Bakanlığı mensuplarının bütçesinde kesintiye gidilmesi sebebiyle, Tel Aviv'in dünyadaki tüm büyükelçilik ve konsolosluklarında greve gidildi.

İsrail’in Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu da çarşamba günü kapandı. Krizin ne kadar süreceği bilinmiyor.

İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğundan yapılan açıklamada “İsrail İstanbul Başkonsolosluğu dahil olmak üzere, dünyadaki İsrail diplomatik temsilcilikleri bugün grev dolayısıyla kapalı olacaktır ve ve konsolosluk ve vize hizmetleri verilmeyecektir.” denildi.

srail’in Ankara Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada ise şu ifadeler kullanıldı: “İsrail Maliye Bakanlığının 21 Temmuz 2019 tarihinde anlaşılan ve Maliye Bakanlığı Genel Direktörü tarafından imzalanan anlaşmaya aykırı şekilde aldığı karar ve onlarca yıldır yürürlükte olan protokole aykırı şekilde tek taraflı bir protokolü uygulamaya başlaması sebebiyle diplomatik temsilciliğimizi kapatmak zorunda kalmış bulunmaktayız. Bu nedenle, konsolosluk hizmetleri veremeyeceğimizi ve büyükelçiliğimizin giriş çıkışlara kapalı olduğunu duyuruyoruz.”

Resmi Twitter'da görüntüle

mepanews

Büyükelçilik, “Maliye Bakanlığının kararı, İsrail Devleti'nin hayati çıkarlarına zarar verdiğinden dolayı bize yukarıda belirtilen eylemi gerçekleştirmekten başka çare bırakmamıştır. Bu krizin en kısa sürede çözülmesini arzulamaktayız. Yaşanan rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” diye ekledi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MEHMET Murat
MEHMET Murat - 2 yıl Önce

YAKINDA DEVLETİDE KAPANACAK

Yavuz Parlak
Yavuz Parlak - 2 yıl Önce

Tamamen kapanır İnşAllah.

Bedii
Bedii - 2 yıl Önce

Allah kapınızı ebediyen kapda amin

Bedii
Bedii - 2 yıl Önce

Allah kapınızı ebediyen kapda amin

SIRADAKİ HABER