İsrail, Şam'ı vurdu

Belirli aralıklarla Suriye'de hava harekatı düzenleyen İsrail, bu kez kara harekatı ile Şam'ı vurdu. Bölgeden gelen bilgilere göre 2 Esed militanı yaralandı.

İsrail, Şam'ı vurdu

Filistin topraklarını işgal eden İsrail, Suriye’nin başkenti Şam’daki bazı askeri noktaları vurdu.

Katil Esed rejiminin haber ajansı SANA, rejimin savunma bakanlığındaki askeri kaynağa dayandırdığı haberinde, İsrail'in yerel saatle 11.17'de Şam kırsalındaki bazı askeri noktaları, karadan karaya fırlatılan füzelerle hedef aldığını açıkladı.

2 YARALI

Başkent Şam ve çevresinde şiddetli patlama seslerinin duyulduğu belirtilen haberde, 2 rejim militanının yaralandığı belirtildi. Haberde, "Hava savunma sistemlerimiz, düşman füzelerinden bazılarını düşürdü." ifadesine yer verildi.

TEL AVİV SESSİZ

Şam'da rejim ordusunun yanı sıra İran Devrim Muhafızları'nın emrindeki yabancı terörist gruplar ve Lübnan Hizbullahı'na ait askeri noktalar bulunuyor. Bu arada, İsrail makamlarından konuya ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

İsrail, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana Suriye'de zaman zaman İran destekli gruplara ve rejime ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.​​​​​​​

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER