İsrail tutukladığı Filistinlilerin evlerini de yıktı!

Filistin topraklarını işgal eden İsrail tutukladığı iki Filistinlinin evini patlayıcı yerleştirerek yıktı. Yıkım öncesi çıkan gerginlikte 5 Filistinli yaralandı.

İsrail tutukladığı Filistinlilerin evlerini de yıktı!

Siyonist İsrail unsurları, işgal ettiği Batı Şeria'da iki Filistinli tutuklunun evini yıktı. İşgalci İsrail askerleri, yıkımı gerçekleştirmek üzere sabah saatlerinde Selfit kentine geldi. İsrail hapishanelerindeki Filistinli tutuklular Yusuf Asi ile Yahya Meri'nin kentteki evleri patlayıcı yerleştirilerek yıkıldı.

5 YARALI

Yıkım öncesinde İsrail unsurları ile bölge sakinleri arasında çıkan olaylarda 5 Filistinli plastik mermiyle yaralandı. İsrail, Asi ve Meri'yi 29 Nisan'da bir Yahudi yerleşim biriminde çalışan güvenlik görevlisini öldürmekle suçluyor.

FİLİSTİN’DEKİ YIKIM!

İsrail, 1967'de işgal ettiği Doğu Kudüs ve Batı Şeria'da Filistinlilere ait ev ve yapıları çeşitli gerekçelerle yıkıyor.

Tüm uluslararası tepkilere rağmen İsrail güçleri, Şeyh Cerrah ve Silvan mahalleleri başta olmak üzere işgal altındaki Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşimleri genişletme çabasıyla Filistinlilere ait evleri yıkmaya devam ediyor.

Diriliş Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER