İsrail’in yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı!

İşgalci ve terör devleti İsrail masumları öldürmeye devam ediyor Kaynak: İsrail’in yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı

İsrail’in yok ettiği 9 kişilik aileden geriye 35 günlük bebek kaldı!

İsrail ordusunun Gazze’ye düzenlediği son saldırılarda İslami Cihad hareketinin önde gelen komutanlarından Resmi Ebu Melhus Sevarika’nın ailesiyle birlikte hayatını kaybettiği bombardımandan geriye yeni doğmuş bir bebeğin kaldığı ortaya çıktı.

Gazze Şeridi’ni salı günü hedef almaya başlayan İsrail saldırılarında 34 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, 100’den fazla kişinin de yaralandığı kaydedilmişti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, Severika ailesine ait evin perşembe günü sabaha karşı vurulmasının ardından enkazdan 6 kişinin cesedinin çıkarıldığını bildirmiş, daha sonra yıkıntılar arasında iki çocuğun daha cansız bedeni bulunmuştu.

Roya News aldı sitenin verdiği habere göre, enkaz altından henüz 35 günlük bir bebeğin sağ çıkarıldığı belirtildi.

İsrail’i destekleyen vefasız dünya yüzünden artık bir ailesi yok, utanın!

Filistinlilerin Twitter’dan yaptığı paylaşımlara yer veren sitede, İsrail bombalarının düştüğü bölgede açılan devasa çukurlar ve yaşamını yitiren çocukların görüntüleri kullanıldı.

Minik bebeğin fotoğrafını paylaşan bir kişi, “Mere Sevarika henüz 35 günlük. Enkaz altında, ölmüş ağabeyi tarafından kucaklanmış haldeydi. Anne babası dahil tüm ailesini kaybetti. İsrail’i destekleyen vefasız dünya yüzünden artık bir ailesi yok. Utanın, utanın” diye yazdı.

Bir başka kullanıcı da “Bu küçük bebek, ailesinin 8 ferdi evlerinde uykudayken İsrail saldırısında öldüğünde hayatta kaldı” ifadeleri kullandı.

Gazze Şeridi’ne yönelik iki gün boyunca devam eden ve onlarca kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıların durması için perşembe sabahı itibarıyla Birleşmiş Milletler (BM) ve Mısır’ın arabuluculuğuyla ateşkes kararı alınmıştı.

Ancak AFP’nin haberine göre İsrail ordusunun cuma günü erken saatlerde İslami Cihad hedeflerine yeni saldırılar düzenlediği kaydedildi.

İsrail ordusunun yaptığı açıklamada Gazze’den İsrail’e 5 roket atıldığı belirtilirken, “İsrail ordusu, sivillere zarar vermeye yönelik her türlü girişime karşı gerektiği şekilde eyleme geçmeye devam etmeye hazırdır” mesajı verildi.

Son saldırılar nedeniyle Gazze’de yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Şeref kazıcı
Şeref kazıcı - 2 yıl Önce

Ya rab şu zalim yahudinin ve uşaklarının sonunu görmeden ve intikam almadan
azrail as mı bana gönderme Allahım amin.
YAHUDİYE ÖLÜM
FİLİSTİN KURTULACAK
AYASOFYA AÇILACAK İNŞAALLAH.

SIRADAKİ HABER