İsrailli vekillerden provokatif ziyaret! Tepki gösteren Filistinli çocuk yaka paça gözaltına alındı

İşgalci İsrail'de aşırı sağcı görüşleriyle öne çıkan Dini Siyonizm Partisi milletvekilleri Itamar Ben-Gvir ile Bezalel Smotrich işgal altındaki Filistin'in başkenti Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Şam Kapısı'na provokatif bir ziyarette bulundu.

İsrailli vekillerden provokatif ziyaret! Tepki gösteren Filistinli çocuk yaka paça gözaltına alındı

Ben-Gvir ile Smotrich yaklaşık bir haftadır olayların yaşandığı Şam Kapısı'na çok sayıda terörist İsrail polisi koruması altında geldi.

Aşırı sağcı vekiller, beraberindeki Yahudi işgalci heyetle Şam Kapısı'nda basın açıklaması yaptıktan sonra İsrailli teröristlerin korumasında Eski Şehir sokaklarından yürüyerek Mescid-i Aksa'nın batı duvarı olan Burak (Ağlama) Duvarı'na geçti.

Bu sırada Ben-Gvir ile Smotrich'in provokatif ziyaretine tepki gösteren Filistinli bir çocuk, terörist İsrail polislerince yaka paça gözaltına alındı.

Yahudi yerleşimcilere yakınlığıyla bilinen "Arutz Sheva" gazetesinde 6 Ekim'de yer alan haberde, işgalci İsrail'in Kudüs'teki Sulh Mahkemesi'nin Yahudilerin Harem-i Şerif'te "sessiz ibadetinin" suç sayılmayacağına hükmettiği ve bunun bir "ilk" olduğu belirtilmişti.

İşgalci İsrail mahkemesinin söz konusu kararının ardından Kudüs'te yaşanan gerginlikler tırmanışa geçti.

Dün öğleden sonra Şam Kapısı'nda başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden terörist İsrail polisinin müdahalesinde 17 kişi yaralanmıştı.

Müdahalede çoğunluğu çocuk 22 kişi gözaltına alınmıştı.

Kaynak:Yeniakit

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2021, 22:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER