Karadağ’da coronadan ölen başpiskoposu öperek uğurladılar

Karadağ Sırp Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Amfilohije, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. İnsanlar bu durumu umursamadan başpiskoposu öperek uğurladılar.

Karadağ’da coronadan ölen başpiskoposu öperek uğurladılar

Sırp Ortodoks Kilisesi'nin Patriği Irinej koronavirüse yakalandı. Test sonucunun pozitif çıkması sonucu Patrik Irinej hastaneye kaldırıldı. Sözde Medeniyetin, sözde ilerlemişliğin beşiği avrupanın akılsızlığını ve köhnemişliğini gösteren bir belge daha. Bâtıl ve hurafe zihniyetleri için virüse yakalanma pahasına da olsa bâtıllıklarından vazgeçmediler.

TEDBİRLERİ CİDDE ALMIYORDU

Hastaneye kaldırılmadan önce sürekli ayinler düzenlediği ve corona virüsü tedbirlerini ciddiye almadığı belirtilen Başpiskoposun, sürekli kalabalık ortamlarda yer aldığı ifade edildi. Ülkede halka açık toplantıların yasaklanmasına rağmen, sürekli binlerce kişinin katılımıyla ayinler düzenleyen Başpiskopos birçok defa polisin müdahalesiyle karşı karşıya geldi.

SALGINDAN ÖLMESİNE RAĞMEN NAAŞI ÖPTÜLER

Cetinye’de hayatını kaybeden Başpiskoposun ölümünün ardından Karadağ’daki Sırp Kilisesi’nde düzenlenen ayine yine binlerce kişi katılarak cenazesini öptü. Kuyrukların oluştuğu cenaze töreninde corona virüsüne karşı herhangi bir tedbirin alınmaması dikkat çekti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER