Küba'dan ABD'ye çok sert yaptırım cevabı: Teslim olmayacağız

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez, ülkelerine karşı ABD tarafından uygulanan yaptırımla ilgili sosyal medya hesabında açıklama yaptı.

Küba'dan ABD'ye çok sert yaptırım cevabı: Teslim olmayacağız

Küba Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez, ABD'nin ülkesine yönelik yeni ekonomik yaptırımlarına tepki gösterdi. Diaz-Canel, söz konusu kararı, 'acizliğin ve ahlaki bozulmanın bir tezahürü' olarak ifade etti.

TİCARİ UÇAKLARA ERİŞİMLERİ KISITLANDI

Küba'ya yönelik ekonomik yaptırımların daha da sıkılaşacağını açıklayan ABD Ticaret Bakanlığı, ada ülkesinin ticari uçaklara erişimini kısıtlayan yaptırımları devreye soktu.

"TESLİM OLMAYACAĞIZ"

ABD yönetiminin kararına tepki gösteren Devlet Başkanı Miguel Diaz-Canel Bermudez, Twitterdan yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "ABD, Küba'ya yönelik ablukayı sıkılaştıran yeni tedbirler aldığını duyurdu. Bu eylem; acizlik, ahlaki bozulma ve emperyal kibrin tezahürüdür. Bu şiddetle reddettiğimiz insanlık dışı, acımasız, haksız ve soykırım teşkil eden bir eylemdir. Teslim olmayacağız ve etkili bir yanıt vereceğiz."

ABD KANADINDAN YAPILAN AÇIKLAMA

ABD Ticare Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada "Küba devletine ait havayollarına uçak kiralamaları için verilen mevcut lisansları iptal ediyoruz ve gelecekteki uçak kiralama başvurularını reddedeceğiz" şeklinde söylenmişti .

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross, açıklamasında "Ticaret Bakanlığı'nın bu eylemi Küba rejimine, iç ve dışta yıkıcı davranışlarını derhal durdurmaları gerektiği yönünde bir kez daha açık bir mesaj gönderdi" ifadelerini kullanmıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER