Şer ocağı İsveç, yaz bitmeden NATO’ya girecekmiş…

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström yerel bir gazeteye röportaj verdi. Tobias, “Türk büyükelçiliği önünde Kur’an yakılmasın işleri zorlaştırdı.” ifâdesini kullandı.

Şer ocağı İsveç, yaz bitmeden NATO’ya girecekmiş…

İsveç ve Finladiya dışişleri bakanları NATO üyelik süreçlerinin devam ettiğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramus Paludan denilen soysuz köpeğin Kur’an-ı Kerim’i yakmasından sonra "Büyükelçiliğimiz önünde böyle bir kepazeliğin yaşanmasına sebebiyet verenler NATO'ya üyelik başvuruları konusunda bizden herhangi bir hayırhahlık beklemesin." demişti.

İsveç Dışişleri Bakanı Tobias Billström yerel bir gazeteye röportaj verdi. Tobias, “Türk büyükelçiliği önünde Kur’an yakılması işleri zorlaştırdı.” ifâdesini kullandı.

NATO'ya yeni üyelerin kabulü için mevcut üyelerinin tamamının onayının gerektiğini ve Türkiye'nin de bunlardan biri olduğunu hatırlatan Billström, yine de İsveç hükümetinin bu yaz NATO'ya katılma konusunda ümitli olduğunu vurguladı.

İsveç'in üyeliği ile olası bir takvim sorusu üzerine Billström "Şüphesiz Vilnius'taki NATO zirvesini düşünüyoruz," diyerek temmuz ayında Litvanya'nın başkentinde yapılacak zirveyi işaret etti.

30 üyeli NATO'da İsveç ve Finlandiya'nın üyeliğini onaylamayan sadece Macaristan ve Türkiye kaldı.

Baran Dergisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER