Skandal harita ortaya çıktı! Yunanistan Hafter ile anlaştı

Doğu Akdeniz ve Ege'de itibarı kaybolan Yunanistan, yıllardır süregelen şer odaklarına yönelik kukla devlet tutumunu sürdürüyor. Türkiye'nin Libya ile anlaşması sonrası çıkış yolu arayan Atina yönetimi, darbe yanlıları ile sözde anlaşmaya imza attı.

Skandal harita ortaya çıktı! Yunanistan Hafter ile anlaştı

Yunanistan Dışişleri Bakanı Dendias'in Libya'ya darbeci Hafter yanlılarına düzenlediği ziyaretin ardından skandal ortaya çıktı.

Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, geçtiğimiz günlerde Libya'ya gerçekleştirdiği ziyarette darbeci Hafter yanlısı Tobruk Temsilciler Meclisi Başkanı Akile Salih ve doğudaki sözde hükümet yetkilileriyle bir araya geldi.

Tobruk’a Darbeci Hafter ile görüşmeye giden Nikos Dendias, Yunan-Hafter arasında bir deniz anlaşması imzalanacağını öne sürdü.

Görüşmenin ardından skandal harita da ortaya çıktı.

İtibar kaybeden Yunanlılar kendi çalıp kendi oynuyor

Dendias, Akile Salih ile görüşmesinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, Atina'nın Bingazi kentinde ticareti ilerletmek için bir konsolosluk açmak niyetinde olduğuna işaret ederek, "Libya'nın Türk mallarını, Avrupa hatta Yunan mallarıyla değiştirmek istediğini" öne sürdü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER