Son Dakika: Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov istifa etti! Yerine gelecek isim belli oldu

Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov istifa etti! Yerine gelecek isim belli oldu

Son Dakika: Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov istifa etti! Yerine gelecek isim belli oldu

Son dakika: Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov istifa etti. Azerbaycan parlamentosu Başbakanlık görevi için Ali Asadov'un adaylığını onayladı.

Azerbaycan Başbakanı Nevruz Memmedov istifa etti. Nevruz Memmedov'un neden istifa ettiğine ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Azerbaycan meclisi, 21 Nisan 2018'den beri görevde olan Memedov'un yerine Ali Asadov'un adaylığını onayladı. Oybirliğiyle Asadov, Azerbaycan'ın yeni başbakanı oldu.

YENİ BAŞBAKAN ALİ ASADOV OLDU

Meclis sözcüsü oy birliğiyle Asadov'un onaylandığını ve yeni başbakan olduğunu açıkladı. Ali Asadov, bu pozisyona gelmeden önce Ekonomik İlişkilerden Sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

NEVRUZ MEMMEDOV KİMDİR?

15 Mart 1947 doğumlu olan Nevruz Memmedov, Azerbaycan Başbakan Cumhurbaşkanı tarafından İlham Aliyev zamanında görev yaptı. 21 Nisan 2018 tarihinden beri Azerbaycan başbakanı olarak görev yapmaktadır. Memmedov eğitimi Azerbaycan Diller Üniversitesinde tamamladı. Memmedov Yeni Azerbaycan Partisi'ne mensup.

kaynak:Haberler.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Krcaysha
Krcaysha - 2 yıl Önce

İlminize kaleminize sağlık Allah razı olsun

Mehmed Tarık
Mehmed Tarık - 2 yıl Önce

Habibimsin diyen Allah cc Habibini görmeyi nasib etsin..
Habibimsin diyen Allah cc Habibinin sevgisini daim etsin kor etsin har etsin kilit etsin fani sevgilere yer edindirtmesin..
Habibimsin diyen Allah cc Habibine razı olduğu ümmet etsin cihadcı etsin..
Habibimsin diyen Allah cc Habibinin davasına mücahid etsin mücahide etsin..
Habibimsin diyen Allah cc Habibinin Sancağı altında haşir etsin..
Elfü Elfi Salatin ve Elfü Elfi Selamin Aleyke Ya HabibAllah

Reşha Aczmendi
Reşha Aczmendi - 2 yıl Önce

hani bazı yazıların sonuna bakarsın ne kadar yazmış ne zaman bitecek diye beğensende bakarsın... yazınız o kadar güzel olmuş ki bitmesin istedim daha çok dinleyeyim Rasulullahı sav. bu ne güzel bir yazı ki bizi asr-ı saadete götürüyor. Onu sav. ne kadar özlüyormuşuz, vuslat hasreti nasıl kalbimize işlemiş hiç liyakatimiz olmadığı halde Ona sav kavuşmayı nasıl istiyoruz farkettirdi. Allah sizden ebeden razı olsun yazılarınızın devamı ümidiyle Allah'a emanet olunuz.

Beyza
Beyza - 1 yıl Önce

Allah razı olsun rabbim cümlemizi bütün ümmeti muhammedi şefaatine nail eylesin...

SIRADAKİ HABER