Tarihin en büyük salgınına hazırlanıyorlar!

Koronavirüs salgınında, dünya genelindeki vaka sayısı 11 milyonu geçerken Asya ülkesinde yeni bir tehlike başlamak üzere.

Tarihin en büyük salgınına hazırlanıyorlar!

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında, dünya genelindeki vaka sayısı 11 milyonu geçerken, 526 bin kişi hayatını kaybetti, 6,2 milyon kişi ise iyileşti.

Dünyada corona virüsü salgını özellikle Amerika ve Afrika'da hızla yayılırken Asya'da yeni bir panik yaşanıyor... Corona virüsünü yenmeyi başaran Singapur'da yeni bir salgın patlak verdi.

Singapur yönetiminin ülke tarihinin en büyük dang humması salgınını beklediği, yılbaşından bu yana ülkedeki yeni vaka sayısının 14 bini aştığı bildirildi.

Singapur’da yayınlanan The Straits Times gazetesinin haberinde, Singapur yönetiminin harekete geçtiği belirtildi.

 Habere göre Singapur Ulusal Çevre Ajansı, bu yılki vaka sayısının 22 bini aşacağını öngördü.

Bu rakamların 2013 yılının rakamları ile aynı olduğu belirtiliyor, ancak 2013’te ölenlerin sayısı 8 kişi olarak bildirilmişti, bu yılki can kaybı ise şimdiden 16’ya ulaşmış durumda.

Habere göre sağlık uzmanları, salgının patlak vermesini kısmen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan önlemlere bağlıyor, ancak insanların evlerinde izole haldeyken dang humması taşıyıcısı olan sivrisineklerin halkla daha fazla etkileşim halinde olduğuna dair doğrudan bir kanıt bulunmuyor.

Dang humması virüsü, insanlara sivrisinekler aracılığıyla bulaşıyor. Kuluçka döneminden sonra genel olarak hafif ateşe sebebiyet veren hastalık, bazı vakalarda ölümcül olabiliyor.

Kaynak: Yeni Akit

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER