Türkiye, Pakistan ve Malezya İslamofobiye karşı televizyon kanalı kuracak

Türkiye, Pakistan ve Malezya arasında medya iş birliğini güçlendirmek ve İslamofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek için ortak televizyon kanalı kurulacağı bildirildi.

Türkiye, Pakistan ve Malezya İslamofobiye karşı televizyon kanalı kuracak

Pakistan Bilgi ve Yayıncılık Bakanı Çaudri Favad Hüseyin, Malezya, Türkiye ve Pakistan arasında ortak televizyon kurulacağını bildirdi.

Hüseyin, başkent İslamabad'da basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Pakistan, Malezya ve diğer Müslüman ülkelerde aşırıcılıkla mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.

Hüseyin, Malezya, Türkiye ve Pakistan'ın medya iş birliğini güçlendirmek için ortak televizyon kuracağını belirtti ancak konuya ilişkin daha fazla detay vermedi.

Eylül 2019'da Pakistan Başbakanı İmran Han, İslamofobi'nin ortaya çıkardığı zorluklarla mücadele etmek ve İslam dini hakkında yanlış bilinenleri düzeltmek için İngilizce dilinde üç ülkenin birlikte kanal kuracağını duyurmuştu.

Pakistan ile Türkiye arasında da Selahaddin Eyyübi ve Abdurrahman Peşaveri'nin hayatını konu alacak ortak dizi çalışmaları başlatılmıştı.

Risalehaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER