Zelenskiy: Kırım'ın geri alınması için hazırlanıyoruz

Volodymyr Zelenskiy basın mensuplarına yaptığı açıklamada Kırım’ın alınması için “Mental olarak zaten hazırız, teknik olarak hazırlanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Zelenskiy: Kırım'ın geri alınması için hazırlanıyoruz

İlgili açıklama Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskiy tarafından 'Şubat: Yenilmezlik Yılı' başlıklı basın toplantısında, Kırım'ın bu yıl içinde yeniden ele geçirilmesi olasılığına ilişkin soru üzerine geldi.

"Son tarihler ve adımlarla ilgili [soruyu] yanıtlarken size tek bir şey söyleyebilirim: her şey bize bağlı. Hepimize bağlı. Askeri adımlar var ve biz bunlara hazırlanıyoruz. Zihinsel olarak hazırız. Teknik olarak: silahlarla, takviyelerle, tugayların, özellikle de farklı kategorilerde ve nitelikte saldırı tugaylarının oluşturulmasıyla hazırlanıyoruz" dedi.

Zelenskiy, farklı model silahların eğitimini almak için yurtdışına asker gönderdiklerini belirtti.

“Hazır olmalıyız”

Zelenskiy son olarak "Hepimiz tüm toprakları geri almayı istiyoruz. Kazanmayı çok istiyoruz, çünkü bunu hak ediyoruz. Savaşın bitmesini gerçekten istiyoruz. Barışı çok istiyoruz. Her şeyi geri getirmek istiyoruz, [buna insanlar da dahil]. Askerlerin hayatta kalmasını ve evlerine dönmesini istiyoruz. Ama bu yeterli değil… Çalışmak gerekiyor" dedi.

Baran Dergisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER