Zelensky Putin'i 'masa'ya çağırdı! Putin teklifi kabul etti! Savaş masada son bulur mu?

Rusya'nın Ukrayna'nın başkenti Kiev'e kadar girmesinin ardından bu ilerlemenin nasıl duracağı merak konusu... Putin ile Zelenski'nin görüşüp görüşmeyeceğine ilişkin son dakika açıklaması yapıldı. Zelenskiy'den gelen müzakere çağrısına olumlu yanıt verildi.

Zelensky Putin'i 'masa'ya çağırdı! Putin teklifi kabul etti! Savaş masada son bulur mu?

RUSYA'nın Ukrayna'ya düzenlediği askeri operasyonun müzakere masasında son bulması dünya kamuoyunun beklentisi. Zelenski'den gelen talebe Kremlin "Görüşme talebini not ettik" dedi. Putin ve Zelenskiy görüşmesi için "Putin'in şartları yerine getirildiğinde, Ukrayna'nın silah bırakması ve herkes için temsili bir hükümet kurması için müzakere etmeye hazırız." açıklaması yapıldı.

Çin televizyonunda yer alan iddiaya göre Vladimir Putin, Ukrayna başkanı Zlenskiy ile görüşmeye hazır olduğunu söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy, Putin’e seslendi: “Ölümleri durdurmak için müzakere masasına oturalım” Zelenskiy ayrıca, Rus tanklarının insanları ezerken "hala yavaş ve yetersiz hareket eden" Avrupa ülkelerini suçladı. Ukrayna'nın kaderine terk edildiğini söyledi.

Telegram hesabı üzerinden bir video mesaj yayınlayan Zelenski, 'savaş deneyimine' sahip Avrupalıları Ukrayna için savaşmaya çağırdı.

Zelenski batının Rus işgaline karşı Ukrayna'ya yardım etme konusunda yavaş kaldığının da altını çizdi.

Lavrov: Kiev rejimi Batı kontrolünde


Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov bugünkü açıklamasında Ukrayna'nın işgaliyle ilgili eleştirilere "Kimse Ukrayna halkını aşağılamayacak, Neonazilere izin vermeyeceğiz Ukrayna'da. Kiev rejimi Batı kontrolü altındadır." şeklinde yanıt verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER