MEB yüz yüze sınavlar 4 Ocak’ta başlıyor! Ortaokul ve liselerin gireceği sınavlar belli oldu!

MEB 2020-2021 eğitim öğretim yılında yarım kalan Ortaokul ve lise öğrencileri sınavlarının okullarda yüz yüze yapılmasına karar verdi. Veliler ve öğrenciler salgın şartlarında nasıl sınav yapılacağını merak ederken yüz yüze sınav tarihleri belli oldu.

MEB yüz yüze sınavlar 4 Ocak’ta başlıyor! Ortaokul ve liselerin gireceği sınavlar belli oldu!

OKULLARDA YÜZ YÜZE SINAVLAR 4 OCAK'TA BAŞLAYACAK

 CUMARTESİ DE SINAV GÜNÜ OLACAK Tüm yüz yüze sınavlar 4-22 Ocak tarihleri arasında yapılacak. Telafi öğrencileri de bu tarihler arasında sınava girecek. Cumartesi günleri de sınav yapılabilecek. Öğrenciler sınava kadar işlenen tüm konulardan sorumlu olacak. Sınavın içeriğini MEB değil, okulların kendileri belirleyecek. Sınav tarihlerine okullardaki sınıf ya da alan zümre başkanları kurulunca karar verilecek.

SINAVDA SÜRE 40 DAKİKA

ORTAOKUL ve liselerde her bir sınav için öğrencilere 40 dakika süre verilecek. Sınav soruları bu süreye uygun olarak hazırlanacak. Bir günde her bir öğrenci için en fazla iki dersten sınav yapılabilecek.

KARNE DAĞITIMI NASIL OLACAK?

22 Ocak'tan itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak planlanacak. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk konuyla ilgili açıklamasını geçtiğimiz hafta yapmıştı.

EN ÖNEMLİ KRİTERLERDEN BİRİ DERSE KATILIM

KARNE notları öğrencilerin her dersten bir sınav puanı, bir performans çalışması ve derse hazırlık, devam, aktif katılım, örnek davranışları gibi ders içi katılımlarına ilişkin performans puanları ile belirlenecek. Yani derse katılım da performans puanı olarak işlenecek. Öğrencinin katıldığı yarışmalar, konferanslar ve eğitimler de değerlendirilmeye alınabilecek.

sabah

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asena
Asena - 1 yıl Önce

İnşAllah bir an evvel yüzyüze eğitime geçilir

SIRADAKİ HABER