Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine zam müjdesi: 3 aylık enflasyona göre o oranlar arttı

Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine zam müjdesi... İlk 3 aylık enflasyona göre memurlara ve memur emeklilerine Temmuz'da yüzde 3'lük zamma ilaveten yüzde 0.71 fark çıktı. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin artışı da yüzde 3.71 oldu..

Memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerine zam müjdesi: 3 aylık enflasyona göre o oranlar arttı

2018'de başlayan bayram ikramiyesi uygulaması, emeklilere önemli bir ek gelir kapısı oldu. Emekliler artık sadece zam dönemlerini değil, ikramiye tarihlerini de merak ediyor. Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiyeden, sadece mevcut emekliler değil, yeni emekliler de yararlanıyor.

RAMAZAN VE KURBAN BAYRAMI İKRAMİYE TARİHLERİ...

Bu kişiler emeklilik tarihlerini izleyen dönemlerde verilecek ikramiyeleri alıyor. İkramiyeden yararlanmak için bayramın içinde bulunduğu ayda emekli aylığının bağlanması gerekiyor. Bu yıl Ramazan Bayramı 13-15 Mayıs'a denk geliyor. Bu kapsamda Ramazan Bayramı ikramiyesinden, Mayıs'ta emekli aylığı bağlananlar da yararlanacak.

Bunun için Nisan'da başvuru yapmak gerekiyor. Nisan'da emeklilik için başvuranlar, bu yıl 2 ikramiyeyi de cebine koyabiliyor. Kurban Bayramı ise 20-23 Temmuz'a denk geliyor. Buna göre, Haziran ve Temmuz'da emekli aylığı bağlananlar bu yıl bin lira ikramiye alacak.

ARTIŞ

Mart ayı enflasyon verileri açıklandı, memurların ve emeklilerin Temmuz zammının ilk ipuçları geldi.

Bu yılın ilk 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterecek.

6 aylık enflasyon ne kadar çıkarsa, SSK ve Bağ-Kur emeklileri de o kadar zam alacak.

Memurlar ve memur emeklileri de Temmuz'da yüzde 3 zam alırken, ilk 6 aylık enflasyon yüzde 3'ü aşarsa ayrıca fark alacak.

Yüzde 3'ü aşan kısım enflasyon farkını gösterecek.

FARK OLUŞTU


Türkiye İstatistik Kurumu, dün enflasyon verilerini açıkladı.

TÜFE Mart'ta yüzde 1.08 arttı.

Böylece ilk 6 aylık enflasyonun 3 aylık döneminin verisi belli oldu.

Ocak-Mart enflasyonu yüzde 3.71 olarak gerçekleşti.

3 aylık enflasyona göre SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 3.71 görünürken, memurlara ve memur emeklilerine yüzde 3'lük artışa ilaveten yüzde 0.71 fark çıktı. Geriye 3 enflasyon verisi kaldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER