Erdoğan ve Peker

Memlekette fikirler ikiye ayrılmış vaziyette. Peker doğru mu yapıyor, yoksa ajan mı ?

Milletimizin mizah anlayışı mükemmel üstü dense herhalde yalan olmaz. Hadiselere bakış açıları gayet basit ve gerçekçi. Mizah anlayışı toplumun analiz kapasitesi ile doğru orantılıdır. Her kesim ve her fikrin insanında bu durum müşahede edilebilir.

Misal olarak, bir anket neticesi itibariyle toplumun yüzde altmış dördü Rusya ile ittifakı veya milli menfaat noktasında ilişkilerin devam etmesi yönünde fikir beyan etmiş. Bu yüzdenin asgari ellisi cumhur ittifakına oy verenler ise kalan on dörtlük kesim hangi partiye oy veren seçmen acaba.

HDP’yi hemen eleyebiliriz. CHP’nin ise yarısı mı acaba diyemeyiz. İYİ partinin ise acaba tabanı, yönetimden farklı mı düşünüyor bu hususta. Cevaplanacak olan bu sorular, gelecek seçimler için ipuçlarını vermekte. Tabi 14 Haziran görüşmesi bu vaziyete yön verecektir. Erdoğan’ın seçimlerde yüzde altmışı zorlayacak bir rakam ile seçilme ihtimali mevcuttur.

Ancak, memleketin aydınında Kemalizm öyle tahribat yapmış ki, izahı müşkül.

Sedat Peker meselesini iki uç noktada değerlendirmek yoluna gitmek mecburiyetinde imişler gibi fikir beyan ediyorlar. Oysa bu memlekette ne zaman politik mevzular ya ak ya kara oldu ki.

İttihat ve Terakki ile başlayan Manastır, Selanik kavgası cumhuriyet ile birlikte İngiliz-ABD kavgası ile devam etmekte. Ancak, Kemalizm aydınlara meseleleri dünyayı kendilerinin kurtaracağı hissini vermekte.

Sedat Peker iki taraflı bir savaşın tam ortasında ayrı bir mesele olarak değerlendirilmelidir. Sarf ettiği sözleri manşet yaparak Erdoğan’ı meydana çekmek isteyenler elbet var. Ancak mesele Erdoğan’ı endirekt ilgilendirmektedir. Erdoğan’ın sessizliği bundandır.

Peker sözleri ile var olan savaşı alevlendirmiş ve harlamıştır. Yeni dünyanın merkezi haline gelmiş Türkiye’nin her köşesini zaptu-rapt etmek isteyen iki tarafın çetin mücadelesinde, Erdoğan memlekete azami menfaati sağlamak için elinden geleni yapacaktır.

Memleket Ergenekondan, Fetö’den, PKK’dan, DHKP-C’den Erdoğan vasıtası ile kurtulmuştur. Ak Parti'de birçok kez kadro değişimi olmuş, demirbaş kabul edilenlerden yolları ayırmıştır. Erdoğan bu süreçte icraatlarını kadrosuz gerçekleştirmiş bir liderdir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
MALCOLMX
MALCOLMX - 2 hafta Önce

" Erdoğan bu süreçte icraatlarını kadrosuz gerçekleştirmiş bir liderdir..."
YANINDA SADECE DUA ORDUSU VARDI..
BU TESPİT MESELELERİN BAM TELİ..