Gençlik?

Zamanında dedelerinin elinde tuttuğu tevhid sancağını eline almaktan çekinip, "Yobazlık" kefesine koyup, hem kendine hem de bu mukaddes davaya yazık eden bir gençlik...

623 yıldır atalarının canlarını hiçe sayıp, canan için candan geçeriz şuuruyla hareket ettikleri bu kutlu ve pek şerefli davaya dört elle sarılıp, Batılı yobaz akımlar delemez benim iman dolu çehremi diyemeyen bir gençlik!

Ey üstad! Söylesene neresinde bu işin gençlik? İlme dört elle sarılıp, o vecd ile "bizdeki bir toprak zerresinin değeri, aşar nice kafiri!" diyemeyen ve bununla da kalmayıp o batıl akımlara paçasını kaptıran ve üstüne bu akımları dininden üstün tutan bir gençlik.

Tüm gençlik böyle midir sizce ey üstad! Allah bu davayı koyar mı hiç sahipsiz. Gelse cahîm gibi üzerine, yitesiye aksa cisad damarlarında ve dininin, ırzının, intikamının ve değerlerinin bir hakikati için Roma'ya kadar dayanabilecek bir gençlik!

Ey üstad! Hakka inanan ve o yolda değil kendi rahatını bozmak, Tüm cîhanın rahatını bozabilecek ve tüm semâda yankılanacak bir biçimde "االله الا غالب لا "diyecek ve Allah'ın aşkını, kalbindeki tüm beşerlere tercih edecek ve yarım asırdır tüm Îslam aleminin beklediği o mukaddes tevhid ateşini tekrar harlayıp, büsbütün kafirleri o ateş ile kahredecek kuvvete ve şuura sahip bir gençlik!

Şefkat ve merhamette güneş gibi olacağız ey üstad! Mazluma umut ama küffara karşıda bir o kadar şiddetli ve heybetli olacağız. O mübarek önderimiz, rehberimiz ve nuruyla tüm cihan'a ışık olan Allah'ın sevgilisinin elinden tutacak, onun nurunun aydınlattığı yoldan tek saniye çıkmayacak ve o yolda gâlip geleceğine imanı derecesinde emin olan bir gençlik!

İşte o kafirlerin fitnelerinin zehrini ve o zehrin tesirinden doğacak tüm şüpheleri, ailesinden aldığı ahlak ve imanından gelen sapasağlam inancından doğan sabrıyla nefsini koruma altına alıp, o zehirden gelen muzahrafatı tek silkelenişte üzerinden atabilecek bir gençlik!

Ey üstad! Tek başına kalsa bile "Allah benimledir!" diyecek ve o yolda başına gelecek tüm musibetleri tek tek aşıp, "İşte gerçek müslüman budur, sizler işinize geldiği gibi müslümanlarsınız!" diyecek ve başına gelen musibetleri bir sonraki nesile tecrübe olarak aktaracak ve kafirin o alçakça akımının ne derece süslü bir gayya kuyusu olduğunu tüm cîhana gösterecek bir gençlik!

Bu öyle bir gençlik ki, en çetin işleri bile kahramanlıklarıyla, gözünü karartmış bir biçimde, şerefliler şereflisinin cennette dizinin dibinde giryenak bir ses tonuyla ona başından geçenleri anlatacak ve tüm sıkıntıların bu an için olan bir mükâfât olduğunu anında anlayacak ve o şuurda hareket edecek bir gençlik!

İşte öyle ey üstad! Düşmez yere tevhid sancağı. Asrın Mücahid'leri olarak kafirin kellesini almaya geliyor bu gençlik! Ey kahbe akım, yaktık biz gemileri, sen ne taraftan hücum edersen et. Dönmez bu yoldan şahlanışta olan bir gençlik...

YORUM EKLE
YORUMLAR
ubeyd
ubeyd - 7 ay Önce

Allahuekber. inşAllah

Şeref kazıcı
Şeref kazıcı - 7 ay Önce

Gençlerimizin güzidesi kıymetli kardeşim ubeyt efendi kaleminizin kuvveti daim olsun amin rabbimiz bezleri daim cihad ve islama hizmet şuuruyla yaşayıb şehid olan bahtiyar kullarından eylesin amin

kahya
kahya - 7 ay Önce

inşAllah ubeyd kardeşim insAllah..

Abdulbaki
Abdulbaki - 7 ay Önce

MasAllah

Bedi
Bedi - 7 ay Önce

MaşaAllah barekellah Rabbim daha ziyade ihlas ve ihsanda bulunsun

Bedi
Bedi - 7 ay Önce

MaşaAllah barekellah Rabbim daha ziyade ihlas ve ihsanda bulunsun

Bedi
Bedi - 7 ay Önce

MaşaAllah barekellah Rabbim daha ziyade ihlas ve ihsanda bulunsun

Bedi
Bedi - 7 ay Önce

Çok güzel olmuş maşaAllah