‘50 hastada tam etki sağladı’ deyip duyurdular: Koronavirüs ilacı iyileştirdi

Afrika'da etkili olan ebola salgınına yönelik geliştirilen ancak beklenen sonucu vermeyen bir ilaç koronavirüse karşı etkili oldu.

‘50 hastada tam etki sağladı’ deyip duyurdular: Koronavirüs ilacı iyileştirdi

Ebolaya karşı geliştirilen ancak istenen sonucu vermeyen bir ilaç corona virüsüne karşı umut oldu. Almanya'da denenen ilaçta tam başarı sağlandı.

Afrika'da çok sayıda can alan ebolaya karşı geliştirilen ancak etkili olmadığı gerekçesi ile kullanılmayan Remdesivir isimli ilaç, corona virüsü salgınına karşı umut oldu. İlacın Almanya'daki deneylerinden tatmin edici sonuçlar alındı.

"Bir iki hafta içerisinde tüm hastanalerde kullanabiliriz"

Korona virüsü üzerinde uzmanlaşan Münih'teki Schwabing Hastanesi'nin Başhekimi Clemens Wendtner, “Şimdiye dek 50 hastayı iyileştirdik. Cesaret verici işaretlere sahibiz.

Başarılı olursak, bu ilacı bir- iki hafta içinde hastanelerimizde yaygın olarak kullanmaya başlayabiliriz. Geniş çaplı tedavi için birkaç ay içinde tüm dünya için onay alabiliriz” dedi.

İlaç, Berlin'deki dünyaca ünlü Charite Hastanesi'nin Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Christian Drosten liderliğindeki bir ekip tarafından da deneniyor.

Kaynak: Yeni Akit

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER