Ayasofya Camii İmamı Boynukalın'ı hedef alan Kübra Par'a tepki yağdı!

Habertürk Yazarı Kübra Par, köşe yazısında skandal ifadelerle Ayasofya-i Kebir Camisi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı hedef aldı. Boynukalın'ı 'Hadsiz İmam' sözleriyle hedef alan Par, Boynukalın'ı destekleyenleri de 'bir grup azınlık' olarak niteledi. Par'ın skandal ifadelerinin ardından sosyal medyadan tepki yağdı.

Ayasofya Camii İmamı Boynukalın'ı hedef alan Kübra Par'a tepki yağdı!

Habertürk Yazarı Kübra Par, bugün yazdığı köşe yazısında skandal ifadelerle Ayasofya-i Kebir Camisi Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı 'Hadsiz İmam' sözleriyle hedef aldı.

BOYNUKALIN'I HEDEF GÖSTERDİ
Prof. Boynukalın'ın 'aile' konusu üzerine yaptığı uyarılarını haddini aşan ifadelerle hedef alan Par, Mehmet Boynukalın'ı 'şımarmak'la suçladı ve "Alın görevden, ya da söyleyin sahiden kendi işine baksın!" ifadelerini kullandı.

"HADSİZ İMAM" DEDİ
Par yazısında, "Diyanet İşleri Başkanı'nın dahi yorum yapmadığı konulara dalarak, kendini adeta ülkenin şeyhülislamı zannederek, üstüne vazife olmayan her konuda ahkâm kesen, 'Kadın cinayeti' sözüne bile tahammül edemeyerek hunharca katledilen onca mazlum kadının ahını üstüne alan, bir avuç radikal azınlığı arkasına alarak, kendine büyük bir etki gücü atfederek, iktidarı yalnızca dar bir çevrenin aşırı taleplerini yerine getirmeye zorlayarak, toplumsal uzlaşı çabalarına büyük zarar veren, geldiğimiz son noktada artık siyasetçilere bile ayar vermeye kalkışan bu hadsiz imama karşı sonuna kadar AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin'in yanındayım." ifadeleriyle Ayasofya Camii Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ı hedef alırken Özlem Zengin'i de kendisine kalkan olarak kullandı.

PAR'A TEPKİ YAĞDI
Par yazısında Boynukalın'ı hedef alırkan onu destekleyenleri de "Bir avuç radikal azınlık" olarak niteledi. Par'ın skandalının ardından sosyal medyadan Par'a "Hadsiz Kübra Par" etiketi ile tepki yağarken Boynukalın'a da destek mesajları yağdı.

İşte o tepkilerden bazıları:

TEPKİLER TT LİSTESİNDE İLK SIRAYA YÜKSELDİ

Par'a yönelik tepki tweetleri Twitter'da gündemin ilk sırasına oturdu.

ÖZLEM ZENGİN MEHMET BOYNU KALIN ARASINDA NE OLMUŞTU?

Ayasofya Camii Baş İmamı ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde Twitter hesabında yaptığı paylaşımda, kadın cinayetleri üzerinden erkeğin düşman edilmeye çalışıldığını söyleyerek tartışmaları sloganik medya propagandası olarak nitelendirdi.

Ayasofya Camii Baş İmamı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Boynukalın ile AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin arasındaki tartışmanın yankıları sürüyor. Tartışmalara twitter üzerinden katılan Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan, Zengin'i eleştirdi "Siyaset Boynukalın Hoca'ya ayar vermeye kalkışırsa, her şeyin ayarı bozulur." ifadesini kullandı.

AK Partili Zengin'den tepki

Boynukalın'ın ifadeleriyle ilgili konuşan AK Partili Özlem Zengin, Boynukalın'ın görüşlerine katılmadığını hatta bu tür açıklamaların siyasetçilerin işini zorlaştırdığını ifade etti.

"Herkes işini yapsın"

Bu açıklamaların ardından Prof. Dr. Boynukalın, bir paylaşım daha yaparak Zengin'i eleştirdi ve herkesin işini yapması tavsiyesinde bulundu. İşte Boynukalın'ın twitter'dan yaptığı o paylaşım;

"Erkek için de kadın için de iyilik ve mutluluk ancak Allah’ın Kur'an'da bildirdiği inanç, ahlak ve hukuk esaslarına uymakla mümkündür. Bir araştırmacı ve akademisyen olarak otuz yıldır İslam'ı incelemem beni bu sonuca götürdü. İşim bunu insanlara anlatmak. Herkes işini yapsın" dedi.

Zengin'e bir eleştiri de Yusuf Kaplan'dan 

Yeni Şafak yazarı Yusuf Kaplan da tartışmalara katılarak Boynukalın’a destek veren bir paylaşım yaptı. Kaplan Twitter paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Ayasofya Camii, bu ülkenin bağımsızlığının sembolüdür. İmamı da, İslâm adına söz söyleyenlerin imamesi.  Siyaset, Ayasofya Camii başimamı ve fıkıh profesörü Mehmet Boynukalın Hoca'ya ayar vermeye kalkışırsa, her şeyin ayarı bozulur."

HürAvaz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER