Ayasofya Camii İmamı yaptığı paylaşımla laikçileri kudurttu!

AYASOFYA Camisi'nin baş imamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, Kadınlar Gününde yaptığı paylaşımla laikçileri resmen çıldırttı. Sözde aydın kesim olarak kendilerine bir takma isim takan bu güruh tayfa, Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın vermek istediği mesajı bambaşka yerlere çekerek resmen hain ilan ettiler

Ayasofya Camii İmamı yaptığı paylaşımla laikçileri kudurttu!

Ayasofya'ya "baş imam" olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın, 8 Mart Kadınlar Günü ’nde ! attığı tweetle yine laikçi sözde aydın kesimin tepkisini çekti.

Daha önce Anayasa tartışmasında “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” diyerek, yeni yapılabilecek anayasaya bu durumu örnek göstermişti. Bu kez de kadın cinayetleri ile ilgili yaptığı paylaşım eleştirilerin odağı oldu.

Tepkilerin odağı olan o tweet

AYASOFYA Camisi'nin baş imamı attığı bu tweetle Laikçi feminist kesim anında saldırıya geçti. Halbuki dikkatli okunduğunda burda verilmek istenen mesajın Kadın-Erkek cinayetlerinin ayrım yapılmasına bir gerek olmadığı sonuçta ölümün cinsiyet farketmeksizin insanlar için olduğu anlatılmak isterken  aklı kıt aydın kesim Prof. Dr Mehmet Boynukalın'ı topa tuttu.

Aynı güruh Ayasofya'nın camii olarak ibadete açılmasına da tepki göstermişti

Ayasofya'nın müze statüsünden çıkartılarak ibadete açılması solcu-laik-feminist-lgbt kesimin tepki odağı olmuştu. Fakat unuttukları bir şey vardı. Türkiye nüfusunun yüzde 90'ı müslümanlardan oluşuyor fakat onlara göre bu gözardı edilebilir ve Ayasofya müze olarak kullanılmaya devam edilebilir. Çünkü onlar halkın sözcüsü değil batının sözcüsü olmaya devam ediyorlar. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER