Başörtülü kızı darbeden kadın tutuklandı

Karaköy'de yolda yürüyen G.İ.'yi darbeden Semahat Y., "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan tutuklandı.

Başörtülü kızı darbeden kadın tutuklandı

İstanbul Karaköy'de yolda yürüyen iki başörtülü kıza yumruklu saldırı düzenleyip hakaretler savuran Semahat Y., sokaktaki güvenlik kameralarına yakalanmıştı.

Sosyal medyada tepkilerin çığ gibi büyüdüğü olayda, saldırgan kadın İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alınmıştı.

TUTUKLANDI

Saldırgan Semahat Y.'nin, emniyetteki işlemleri tamamlandı. Şüpheli İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Burada Nöbetçi savcı tarafından sorgusu tamamlanan şüpheli, 'Halkı kin ve düşmanlığa alanen tahrik etme' suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Karaköy'de kendi halinde yolda yürüyen başörtülü iki genç kız, bir kadının yumruklu saldırısına uğradı. Aynı kadın, Marmaray Sirkeci durağında  da başörtülülere hakaretler yağdırıp saldırmaya yeltendi.

Karaköy'deki saldırı anı çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde başörtülü 2 kadın yolda yürüdükleri esnada, bir kadının yumruklu saldırısına uğruyor.

Tanıkların ifadelerine göre saldırgan kadın, başörtülü kadına yumruk attıktan sonra, "Pis Müslümanlar. Sizin burada işiniz yok." tarzında cümleler sarf etti.

"Yakın bütün nurcuları!"

Aynı kadın Marmaray Sirkeci durağında da başörtülülere hakaretler yağdırıp saldırmaya yeltendi.

Cep telefonu ile çekilen ve sosyal medyada paylaşılan görüntüde İslam düşmanı kadın, Hazreti Muhammed'e ve Hazreti Musa'ya da ağza alınmayacak küfürler savuruyor, "Yakın bütün nurcuları!" şeklinde skandal ifadelerde bulunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER