Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun 5 ayrı suçtan yargılandığı dosyası ile ilgili karar verildi. Yargıtay, Kaftancıoğlu'na 3 ayrı suçtan verilen 4 yıl 11 ay hapis cezasını onarken, 2 ayrı dosyayı ise düşürdü.

Canan Kaftancıoğlu'nun cezası onandı!

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, sosyal medya paylaşımları dolayısıyla, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret", "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" ve "Cumhurbaşkanına hakaret" suçlarından verilen hapis cezaları onadı.

Daire ayrıca Kaftancıoğlu'na, "silahlı terör örgütü propagandası yapmak" ve "halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek" suçlarından verilen hapis cezalarını da bozdu. Kaftancıoğlu hakkında, "kamu görevlisine karşı görevinden dolayı hakaret" suçu dolayısıyla verilen 1 yıl 6 ay 20 gün, "Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak" suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezaları onanırken, "Cumhurbaşkanına hakaret" suçundan verilen 2 yıl 4 ay hapis cezası da 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onandı.

Buna göre Kaftancıoğlu hakkındaki 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası kesinleşmiş oldu.

Baran Dergisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER