CHP'li belediyeye heykel şoku! Belediye başkanı pes etmedi bakın ne yaptı

CHP'de heykel belediyeciliği sürüyor. Ama son yaşanan bir hüsranla sonuçlandı. Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar'ın talimatıyla yapılan heykelin açılış törenine kimse katılmadı. Uçar, açılışı ileri bir tarihe erteledi.

CHP'li belediyeye heykel şoku! Belediye başkanı pes etmedi bakın ne yaptı

Datça Belediyesi Sanayi Sitesi'nin girişine konulması için bir heykel yaptırılmasını istedi. Belediye proje için heykeltıraş Elbruz Denge ile anlaştı. Dallarında meyve olarak, sanayi çarşısı esnafından her ustanın gerçek bir iş aletinin tasvir edildiği heykel, Datça Belediyesi tarafından Sanayi Sitesi girişinde düzenlemesi yapılan alana yerleştirildi.

Heykel açılışını yapamadı

Datça Belediye Başkanı CHP'li Gürsel Uçar, demir profil üzerine 3 metre yüksekliğinde ve 5 ton ağırlığındaki heykelin açılışı için bugün saat 19.00'da yapılacak açılış törenine geldiğinde şoka uğradı. Alanda sanayi esnafını göremeyen Uçar, önce yanındaki görevlilerden olayın araştırılmasını istedi. Esnafın açılış töreninden habersiz olduğunu öğrenen Uçar, bu durum karşısında heykelin açılışını yapmayacağını söyledi.

"Böyle açılış olmaz"

Açılışı bir hafta sonraya erteleyen Uçar, "Öncelikle heykelin yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ancak bir eksiğimiz var. Sanayi esnafının olmadığı bir şeyin açılışını ben yapmam. Açık ve net söylüyorum. Benim esnafımın buradaki açılıştan haberi yok. Bu iş olmaz. Bu açılışı erteleyeceğiz. Sanayi esnafımıza da haber vereceğiz. Bu demirden de olsa, benim için altından da kıymetli. Heykelin üzerinde, her esnaf arkadaşımın günlük olarak kullandığı bir aleti var. Çok güzel bir düşünce, ayrı bir güzellik. Ancak böyle açılış olmaz" dedi. Belediye Başkanı Uçar, açılışın 11 Eylül Cumartesi günü saat 17.00'de yapılacağını duyurdu.

Kaynak:Yeniakit

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2021, 15:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER