CHP'li vekilden PKK ve FETÖ'ye destek mesajı!

Sezgin Tanrıkulu; HDP'li vekiller ile Bank Asya'ya para yatırdığı için tutuklananların serbest bırakılması gerektiğini söyledi.

CHP'li vekilden PKK ve FETÖ'ye  destek mesajı!

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Meclis Genel Kurulu'nda infaz düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

İnfaz düzenlemesinin genişletilmesi gerektiğini ifade eden Tanrıkulu, suçsuz insanların cezaevinde olduğunu savundu.

"YASA KAPSAMI GENİŞLETİLSİN"

Terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'nin de talep ettiği gibi açıklamalarda bulunan CHP'li vekil, kapsam dışında bırakılan terör suçunun da kapsama alınması için "Bu yasanın kapsamını siyasal suçlar bakımından da kapsam dışı olanlar bakımından da genişletmek zorundayız. İnfazda adaleti sağlamalıyız. Ne işi var siyasetçilerin cezaevinde?" dedi.

Bilindiği üzere terör suçu infaz düzenlemesinin dışında bırakılmıştı.

Kandil'den gelen talimatlar doğrultusunda HDP, bu suçun kapsama alınması için Meclis'te eylem yapmıştı.

BANKAYA PARA YATIRANLARIN NE İŞİ VAR CEZAEVİNDE"

FETÖ operasyonlarında tutuklanan sanıklara da değinen CHP'li Tanrıkulu, "Ne işi var çocuğunu okula gönderenlerin ya da bankaya para yatıranların cezaevlerinde? Bunlar terörist mi? Ellerine silah mı almışlar? Terörü mü övmüşler?" dedi.

.

CHP'li vekilin PKK ve FETÖ'yü heyecanlandıran konuşması

ensonhaber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sanal alem
Sanal alem - 2 yıl Önce

bunun niye böyle bir çıkış yaptığını sorgulamıyorum çünki bunun burada olma sebei zaten bu asıl merak ettiğim mecliste kimse buna maskeyi solunum yollarını filtrelemek için mi yoksa beynine oksijen gitmesini engellemek için mi taktığını sorup sormadığıdır meclis ara verdiğinde bunun dışarıya çıkarılıp biraz hava aldırılması beyin gelişimi için iyi olur diye düşünüyorum ve ilk 2 yıl anne sütü çok önemli :=DDDDD

m.bilal
m.bilal - 2 yıl Önce

bu adi bir yaratik zaten buna çok görülmezse fakat mecliste eylem olacaksa bunlara cop yerleştirilmeli müsait yerden , eminim kolaylıkla alır

SIRADAKİ HABER