CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUÇ DUYURUSU

Ayasofya Camii'nin tekrar ibadete açılması içimizdeki Yunanlar'ı çıldırttı. Detaylar haberimizde...

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A SUÇ DUYURUSU

Ayasofya Camii'nin 86 sene sonra Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından tekrar ibadete açıldı. 

Ayasofya Camii'nin tekrar ibadete açılması Yunanistan'da yas tutulmasına sebeb olduğu gibi Türkiye'deki Kemalist ideoloji mensuplarını da çileden çıkardı. 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Ayasofya’nın müzeye çevrilmesiyle ilgili “Tek parti döneminde alınan bu karar, tarihe ihanet olmanın yanında hukuka da aykırıydı” sözlerine suç duyurusunda bulundu. 

HKP, Erdoğan’ın konuşmasında Mustafa Kemal Atatürk’ü Cumhurbaşkanı sıfatıyla, İsmet İnönü’yü de Başbakan sıfatıyla hedef aldığını ileri sürerek, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a Aykırılık ve TCK’nin 257’inci maddesi  “Görevi Kötüye Kullanma” suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Bülent Demir'den karşı suç duyurusu !

HAKDER Genel Başkanı Avukat Bülent Demir de HKP(Halkın Kurtuluş Partisi) ve Yöneticileri hakkında "Cumhurbaşkanına Hakaret"ten suç duyurusunda bulundu.
Av.Bülent Demir ;
"Devlet Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret kabul edilemez.
HKP ve yöneticileri hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulunduk.
Konunun takipçisi olacağız."dedi.

Kaynak: Hür Avaz

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2020, 16:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
Selahaddin
Selahaddin - 1 yıl Önce

Tanrı’ları ve peygamberlerine dokunmuş. Allah bu sapıklığı ortadan başkan Erdoğan eliyle kaldırsın.

Ahmet ALİ Şahin
Ahmet ALİ Şahin - 1 yıl Önce

Kıvılcımumut musun nesin,,? Kimsenin Hakaret ettiği filan yok, Tek parti döneminde alınan karar diyor, Ataturk kelimesi ağzından çıktı mı? Ona bakarsan ak parti bin icraatlarını hukuka aykırı bulan bütün muhalefet partilerinin iddialarını da Cumhurbaşkanı na hakaret olarak değerlendirmek gerekmez mi?

Kıvılcımumut
Kıvılcımumut - 1 yıl Önce

Sadece Ayasofya yı açmadılar, aynı zamanda Atatürke hakaretin de yolunu açtılar. İyice yüzsüzleşti bunlar. Hkp nin yanında olacak bir yargı üyesi, parti yok mu?

SIRADAKİ HABER