Cumhurbaşkanı Erdoğan: Acil ihtiyaçların giderilmesi için 50 milyon ödenek sağlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde açıklamalarda bulundu. Hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini belirten Erdoğan, acil ihtiyaçların giderilmesi için 50 milyon ödenek sağlandığını duyurdu. Evleri yanan vatandaşlara kira yardımı yapılacağını belirten Erdoğan, "Faizsiz esnaf kredisi verilecek, KOSGEB acil desteği verilecek, 1 ay içerisinde evlerin inşaatına başlanacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Acil ihtiyaçların giderilmesi için 50 milyon ödenek sağlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'nın Manavgat ilçesinde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başlıkları:

Acil ihtiyaçları gidermek için 50 milyon ödenek sağlandı.

Yanan ve hasar gören evlere ayrıca kira yardımı yapılacak. Tarım, hayvancılık ve sera faaliyetlerinin hasarları karşılanacak.

(Yangın nedeniyle afet bölgesi ilan edilen yerlerde)Faizsiz esnaf kredisi verilecek, KOSGEB acil desteği verilecek, 1 ay içerisinde evlerin inşaatına başlanacak.

Hiçbir vatandaşın mağdur olmasına müsaade etmeyeceğiz.

Yangınların çoğu kontrol altında. Türkiye'nin orman varlığını artırmış bir yönetim olarak, yanan her yeri daha fazlasıyla tekrar ağaçlandırmak en başta gelen görevimizdir.

Yangınla mücadelede uçak konusundaki sıkıntıların temeli THK'nın filosunu yenileyememesidir.

Sosyal medya ve diğer mecralarda miladını doldurmuş araçların paylaşımlarına itibar etmeyin.

Terör örgütü ele başlarının yakma talimat verilmesinin ardından yanan alan büyüklüğünün iki katına çıktığını biliyoruz. Teröristleri nasıl inlerinde bitirmeye başladıysak şehirdekileri de ortadan kaldıracağız.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER