Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adıyaman'dan ilk günler için helallik istiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, depremin vurduğu Adıyaman'da incelemelerde bulundu. Erdoğan, ''Adıyaman'a hava ve yol koşulları nedeniyle hemen ulaşamadık. Adıyaman'dan ilk günler için helallik istiyorum'' ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Adıyaman'dan ilk günler için helallik istiyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Bahçeli, depremin vurduğu Adıyaman'da incelemelerde bulundu. Erdoğan, ''Büyük felaketten bu yana 10 binden fazla artçı yaşadık, tüm milletimize geçmiş olsun. Depremde 44 bin 374 vatandaşımız hayatını kaybetti, 115 binden fazla kişi kurtarıldı. Adıyaman'a hava ve yol koşulları nedeniyle hemen ulaşamadık. Adıyaman'dan ilk günler için helallik istiyorum'' ifadelerini kullandı. Bahçeli, ''Bugünkü Türkiye yalnız değildir, güçlü yönetime sahiptir. Kısa sürede tüm sorunlar çözülecektir'' açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 Şubat'ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden en çok etkilenen illerden birinin Adıyaman olduğunu belirterek, "Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören altyapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle maalesef ilk birkaç gün Adıyaman'da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum" dedi.

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Altınşehir Konteyner Kenti'nde incelemelerde bulundu, depremzedeleri konteynerlerinde ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Afet Koordinasyon Merkezi'ne geçti, yetkililerden kentteki son durum ve çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, bugün depremin 22. gününde olunduğunu, ülkenin 6 Şubat sabahı yaşadığı felaketten bu yana 10 bin artçı deprem yaşandığını söyledi. Adıyaman'a ve tüm bölgeye geçmiş olsun dileklerini ileten Erdoğan, depremde hayatını kaybedenler için Fatiha Suresi okudu.

Depremden birkaç gün sonra 10 Şubat Cuma günü Adıyaman'a gelerek, çadır kentteki depremzede vatandaşlarla felaketin acısını paylaşmaya çalıştıklarını anımsatan Erdoğan, o günden bugüne Adıyaman'ın çok değiştiğini ifade etti.

Dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde üst üste yaşanan güçlü depremlerin ve artçıların yol açtığı yıkımların en çok etkilediği şehirlerden birisinin de Adıyaman olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava şartları, hasar gören altyapının getirdiği zorluklar gibi sebeplerle maalesef ilk birkaç gün Adıyaman'da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İlk günlerdeki sıkıntıların aşılmasıyla Adıyamanlı kardeşlerimizi yıkıntıların altında kurtarma ve yardım faaliyetlerini hızlandırdık" diye konuştu.

Bahçeli: Şu anda Türkiye 21 günde ayağa kalkmak üzeredir

MHP lideri Bahçeli ise ''Bugünkü Türkiye yalnız bir Türkiye değildir. Bugünkü Türkiye milleti ile barışmış bir Türkiye'dir. 3 önemli konu vardır. Birincisi beslenme ikincisi barınma üçüncüsü emniyettir. Şu anda Türkiye 21 günde ayağa kalkmak üzeredir'' diye konuştu.

Baran Dergisi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER