Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüsle mücadeleye ilişkin açıklamalar yaptı. Erdoğan, Ramazan ayı boyunca kurallara riayeti sağlayarak bayram sonrasında normal hayata geçişi hedeflediklerini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan son dakika açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadeleye ilişkin çok önemli açıklamalar yaptı. Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"2. DÜNYA SAVAŞINDAN SONRAKİ EN BÜYÜK KRİZ"

Türkiye olarak, dünyanın tamamı gibi, koronavirüs salgını ile yoğun bir mücadele içindeyiz. Geldiğimiz noktada salgını yatay seyre geçirmeye başladığımızı görüyoruz.

Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür.

BAYRAM SONRASI NORMAL HAYATA GEÇİŞ HEDEFİ

Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz. Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir. 

"YENİDEN YAPILANMA FIRSATI"

Türkiye, İkinci Dünya Savaşından beri ilk defa, küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer alma fırsatı elde etmiştir. Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor.

KAYNAK: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER