Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadrolu ve sözleşmeli öğretmen ayrımını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20. Milli Eğitim Şûrası'nda konuştu. Eğitime dair çok önemli mesajlar veren Erdoğan, öğretmenlere de önemli müjdeler açıkladı. Erdoğan "Kadrolu ve sözleşmeli öğretmen ayrımını kaldırıyoruz." açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kadrolu ve sözleşmeli öğretmen ayrımını kaldırıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'ndeki 20. Milli Eğitim Şurası'na katıldı. Öğretmenlik Meslek Kanunu'nu kısa sürede Meclis'imize sunacağını açıklayan Erdoğan, öğretmenlikte yeni dönemin detaylarını açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

Şuranın en geniş katılımla, eğitimin tüm paydaşlarını kuşatan bir anlayışla gerçekleştirilmesine önem veriyoruz. Eğitimde fırsat eşitliği teması altında toplanan şura da inşallah önümüzdeki döneme dair yol haritası niteliğinde kararların alınacağı bir toplantı olacaktır.

SÖZLEŞMELİ-KADROLU EŞİTLENECEK

Öğretmenlikte adaylık kaldırma sınavını bir kenara bırakıyoruz. Mesleki gelişmeleri temelinde bir program uygulayarak adaylarımıza destek olacağız. Sözleşmeli öğretmenle kadrolu öğretmen ayrımını da ortadan kaldırıyoruz.

"EĞİTİMDE KALİTEYİ ARTIRMALIYIZ"

Şura sonuçlarının güçlü eğitim güçlü Türkiye mücadelemizde bizlere rehberlik edeceğine inanıyorum. Fırsatlarla beraber tehditlerin de küreselleştiği bir zaman diliminin içindeyiz. Bu süreçte sağlık, eğitim ve üretim başta olmak üzere her alanda güçlü altyapıya sahip olmanın önemine hep birlikte şahit olduk.

Tüm alanlarda kendi önceliklerimiz, kendi politikalarımız çerçevesinde süreci başarıyla yönettik. Salgınla mücadele başarısını salgın sonrası dönemde artırarak devam ettirmek istiyoruz.

Bunun yolunun da eğitimden, eğitim öğretimde kaliteyi artırmaktan geçtiğini biliyoruz. Eğitim öğretim süreçlerimize çok daha geniş, vizyoner bir anlayışla yaklaşmamız gerektiğine inanıyorum.

Analiz yapabilen, bilgili, erdemli ve vicdanlı gençler, aydınlık yarınlarımızın da teminatıdır. Gençlerimizi bu hedeflere ne kadar yönlendirebilirsek, eğitimde de o derece başarılı olabiliriz. Ne kimliğimizi, aslımızı inkar gibi bir yanlışa düşeceğiz ne de şanlı mazimizin parıltıları ile kendimizi avutacağız.  

Diriliş Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER