Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'a seslendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'a seslenerek "Senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak" ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'a seslendi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'nda düzenlenen Vesayetten Demokrasiye Milli İrade Sempozyumu'nda önemli açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gündeminde ise Doğu Akdeniz krizinde Türkiye'ye tehditler savuran Fransa Cumhubaşkanı Emmanuel Macron vardı.

Geçtiğimiz günlerde Macron, yaptığı açıklamada "Biz, Avrupalılar olarak, Erdoğan'a karşı katı ve güçlü olmalıyız. Tansiyonu yükseltmekten kaçınmak istiyoruz ancak Türkiye bazı alanlardaki niyetlerini netleştirmeli. Türk halkı büyük bir halk. Ancak biz Avrupalılar artık Erdoğan hükümetine karşı daha açık olmalıyız. Bizim sorunumuz Türk halkıyla değil Erdoğan'la" ifadelerini kullanmıştı.

BENİMLE DAHA ÇOK SIKINTIN OLACAK MACRON

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macron'un bu açıklamalarını gündemine alarak şu ifadeleri kullandı:

"İsim olarak anmak istemiyorum ama mecburum anmaya çünkü o şahsımla çok uğraşıyor. Diyor ki, "Türk milleti ile değil ama bizim Erdoğan ile sıkıntımız var

Sayın Macron senin şahsımla daha çok sıkıntın olacak.

Önce Türk milletiyle uğraşma, Türkiye ile uğraşma. Afrika'nın tarihi adeta Fransa'nın tarihidir. Cezayir'de bir milyon insanı öldüren sizsiniz.
Siz bize insanlık dersi veremezsiniz önce bunu öğren. Bunu ben bizzat kendisine söyledim. Bak dedim senin tarih bilgin yok, senin bunları öğrenmen lazım. Biz ise Afrika'da bir insanın burnunu kanatmadık."

ensonhaber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER