Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç'teki saldırıyı kimin düzenlediğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Münbiç'te iki askerin şehit olduğu saldırıyı rejim güçlerinin gerçekleştirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Münbiç'teki saldırıyı kimin düzenlediğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan‘dan dönüş yolunda uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Münbiç'teki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

"Rejimin Münbiç'e ciddi baskısı var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı: "Şu anda rejimin Münbiç'e çok ciddi bir baskısı var. Ama terör örgütü içeride. Onları boşaltarak değil. Boşaltıp da oraya girmiş olsa bizim de diyecek lafımız yok, 'Burayı gerçek sahiplerine teslim ettiler' diyebiliriz. Ama böyle bir şey yok. Yine YPG orada. Sadece etiket değişiyor. Münbiç'e rejimin girmesi benim için çok çok olumsuz değil. Niye? Sonunda bunların kendi topraklarıdır. Ama burada terör örgütlerinin kalmaması benim için önemli."

"Karşılığını ağır şekilde ödettik"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rejimin oraya top atışlarıyla olan bir netice. Buna karşı bizim yoğun atışlarımız oldu. Bunun karşılığında da bunun bedelini rejime çok ağır bir şekilde ödettik" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2019, 05:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yahya
Yahya - 1 yıl Önce

Allah razı olsun.

Faik çakmaklı
Faik çakmaklı - 1 yıl Önce

Çok güzel tespitler kaleminize ve yüreğinize kuvvet Allah tuzak kuranların en hayırlısıdır. başaramiyacaklar biiznillah.

SIRADAKİ HABER