Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye krizinde attığımız her adımda yalnız bırakıldık

Erdoğan: "Suriye krizi boyunca neredeyse attığımız her adımda biz yalnız bırakıldık." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Suriye krizinde attığımız her adımda yalnız bırakıldık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rönesans Polat İstanbul Otel'de düzenlenen 6. Türk Tıp Dünyası Kurultayına katılarak konuşma yaptı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Ülkemiz, Allah'ın insanlara verdiği nimet bulma, ortaya çıkarma ve faydaya dönüştürme çabası olarak kabul ettiğim biyoteknoloji araştırmalarında da en üst sıralarda yer almalıdır.

HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEKTE KARARLIYIZ

Bunun için gereken her türlü çabayı göstermekte her türlü desteği vermekte kararlıyız.

Sağlık çalışanlarının sayısı 1 milyon 24 bine ulaştırdık.

Bu topraklarda, kadim zamanlardan bu yana sağlık ve tıp konusunda çok farlı ciddi çalışmalar yürütülmüştür.

İnsanın sağlığının nasıl bozulduğuna ve nasıl tedavi edileceğine ilişkin, bugün hala karşılığı olan başarılı eserler bırakılmıştır.

TÜM AŞAMALARI KENDİMİZE AİT HALE GETİRMEKTE KARARLIYIZ

Yerli ilaç, aşı ve cihaz üretimini, öyle sadece adı yerli, kendisi yine dışa bağımlı şekilde değil, formülünün geliştirilmesinden nihai ürüne kadar tüm aşamalarıyla kendimize ait hale getirmekte kararlıyız. Vatandaşlarımızdan bazılarının yabancı menşeli ilaçlara ve aşılara mesafeli yaklaştığını görüyoruz. İlaçları ve aşıları halkımızın hassasiyetlerine uygun şekilde üretip hizmete sunduğumuzda bu sorunu da aşmış olacağız.

Obama, ABD'de bizim sağlık sistemimizin küçük bir modelini uygulamaya çalıştı ama gerçekleştiremedi 

Suriye krizi boyunca neredeyse attığımız her adımda biz yalnız bırakıldık. Uzun uğraşlar ve fedakarlıklar neticesinde Suriye'de oluşturduğumuz güvenli bölgeler, bugün ülkedeki en huzurlu ve yaşanabilir yerlerdir.

PAKİSTAN'A BAŞSAĞLIĞI 

Pakistan'da meydana gelen tren yangınında hayatlarını kaybeden 65 kardeşimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Son 8 yıldır Suriyeli sığınmacılar için sınırlarına dikenli tel örgü çekmekten başka hiçbir iş yapmayanlar, maalesef bugün de sığınmacıların vatan hasretini dindirecek çabalara mani oluyor.

Kaynak: Haber7

YORUM EKLE
YORUMLAR
adıyamanlı02
adıyamanlı02 - 2 yıl Önce

Sa sayın Editör yeni yayın hayatınızda sağlık, başarı ve esenlikler temenni ederim. Yüce ALLAH(c.c.)'dan. Müsaadeniz olursa bir düşüncemi arz etmek isterim. Sitemizin daha fazla mecraya ulaşabilmesi için Anket formunu daha aktif hale getirilebilir mi? Güncel konular, sosyal hayat, toplumun gidişatına dair meseleler, çevre konuları kuş böcek çiçek vs...8 -10 sorudan oluşan Anket formları Linkleri ile birlikte site üyeleri tarafından Whatsapp, facebook, twitter ve instagram gibi sosyal medya uygulamalarında paylaşılırsa siteye daha yoğun giriş yapılabileceği ümidini taşımaktayım. Öncelikle gayret sizden, Muvaffakiyet Yüce ALLAH(c.c.)'dan. Saygılarımla. Sa.

SIRADAKİ HABER