Deprem bölgesinde asker yok iddialarının asılsız olduğu kanıtlarla ispat edildi

Bir vatandaş, ikinci depremde enkaz altında kalan askeri aracı görüntüleyerek, "Asker yok, polis yok, Devlet yok diyenler görsün" ifadelerini aktardı.

Deprem bölgesinde asker yok iddialarının asılsız olduğu kanıtlarla ispat edildi

Büyük felaketin üzerinden 11 gün geçti.

6 Şubat günü Kahramanmaraş'ta yaşanan büyük felaket, 35 bini aşkın kişinin canına mal oldu.

7.7 ve 7.6'lık peş peşe depremlerin etkilediği 11 ilde, arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Şehirlerdeki binaların yarısından fazlası yerle bir olurken, yaralar sarılmaya çalışılıyor.

Bir diğer yandan, depremin ilk anlarından itibaren afet bölgelerine gönderilen askerler ile ilgili bir dedikodu çıkarılmıştı.

"Bölgede asker yok" gibi asılsız ifadeler yükselirken, kahraman Mehmetçik, enkazdan bir cana daha ulaşmak amacıyla çalışmalarını yürüttü.

Olayın bir ispatı ise sosyal medyada gözler önüne serildi.

İkinici depremde enkaz altında kalan askeri aracı gösterdi

Depremin en çok etkilediği bölgelerden biri olan Malatya'dan bildiren sosyal medya kullanıcısı, enkazda kalan askeri aracı görüntüledi.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait askeri aracın ikinci depremde enkaz altında kaldığını gösteren kullanıcı, "Asker, polis yok diyenler görsün" ifadelerini kullandı.

"Bu araç burada ne geziyor o zaman?"

Vatandaş şu ifadelerle devam etti;

Deprem bölgesinde asker polis devlet yok diyenler işte bakın. Bu askeri araç. Birinci deprem gece 4’te oldu, ikinci deprem de öğlen 1 gibi oldu. Bu askeri araç ikinci depremde enkazın altında kaldı. Bu şahsi bir araç değil askeri araç. Yok asker yok devlet yok polis yok, bu araç burada ne geziyor o zaman? Bak askeri araç, buraya keyfinden mi gelip koydular.

"Birer battaniye dağıtıp, fotoğraf çektirip gittiler"

Geçen gün Malatya’ya CHP seçim aracıyla geldi. 4-5 tane battaniye dağıttılar 20 adam vardı içinde. Birer tane battaniye dağıtıp fotoğraf çektirip gittiler. Meral Hanım da gelmişti. Yok biz sokakta kalıyoruz… Yüzünde bir tane toz yok. Algı yapmayın bir olur beraber olun yaraları saralım.

ensonhaber

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2023, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER