Doğu Perinçek'in Peygamberimize (sav) yönelik tepki çeken sözleri!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Bodrum'da yaptığı söyleşide partisine olan katılımı ima ederek, "Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız" dedi. Perinçek'in bu söylemi tepki topladı.

Doğu Perinçek'in Peygamberimize (sav) yönelik tepki çeken sözleri!

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Ulusal TV'nin canlı yayınına katıldı. Perinçek burada " Türkiye Nereye Gidiyor?" söyleşisi gerçekleştirdi. Zaman zaman ilginç söylemleriyle gündeme gelen Perinçek, burada yaptığı konuşmasında da tepki çeken açıklamalarda bulundu.

"Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız"

Vatan Partisi'nin geldiği nokta ile Hz.Muhammed dönemini karşılaştıran Perinçek, "Hz. Muhammed Mekke'de tebliğde bulunduğunda kaç kişi ona biat etti? Hz.Muhammed 1 yılda ancak 40 kişiyi buldu, hiç olmazsa biz 40 bin kişiyi bulduk. Hz. Muhammed'den çok ileri bir noktadayız. Atatürk Samsun'a giderken kaç kişiyle gitti? Tarihin zafer vadettiği kuvvet kadar büyük bir kuvvet yoktur” ifadelerini kullandı.

Perinçek'in bu açıklamasından sonra gülmesi ve alanda bulunanların alkış tutması ise dikkat çekti.

TEPKİ TOPLADI

Bu sözleri sarf ettiği sırada Perinçek'in gülmesi ve dinleyicilerin alkışlaması dikkat çekti. Söz konusu ifadeler sosyal medyada ise büyük tepki çekti.

O yorumlardan bazıları şu şekilde:

Diriliş Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER