Elazığ ve Malatya'da okulların tatil süresi uzatıldı!

Son dakika haberine göre, Elazığ'da deprem nedeniyle daha önce 10 Şubat'ta başlaması planlanan eğitim öğretimin ikinci bir kararla 17 Şubat'a ertelendiği bildirildi. Elazığ merkezli depremden etkilenen Malatya'nın Doğanyol, Kale ve Pütürge ilçelerinde de okullarda eğitime verilen ara 17 Şubat'a kadar uzatıldı. Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: "İl genelinde 10 Şubat'tan itibaren bütün eğitim kurumlarında eğitim öğretime bir hafta daha ara verilmiştir" dedi. İşte son dakika haberinin detayları...

Elazığ ve Malatya'da okulların tatil süresi uzatıldı!

ELAZIĞ'DA OKULLAR 1 HAFTA TATİL EDİLDİ

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: "İl genelinde 10 Şubat'tan itibaren bütün eğitim kurumlarında eğitim öğretime bir hafta daha ara verilmiştir."

MALATYA'DA OKULLARIN TATİL SÜRESİ UZATILDI

Malatya'da 3 ilçede okullarda ikinci dönem 17 Şubat'a ertelendi

Elazığ'ın Sivrice ilçe merkezli 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55'de meydana gelen 6.8 büyüküğündeki depremin en fazla etkilenen komşu kent Malatya'da okullarda ikinci yarının 10 Şubat'ta başlama kararı alınmıştı.

Malatya Valiliği tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada,"24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ-Sivrice Merkezli Deprem nedeniyle daha önce eğitime ara verilen Doğanyol, Kale ve Pütürge İlçelerinde bulunan okullarda eğitime ara verilmesi süresi 17 Şubat 2020 tarihine kadar uzatılmıştır. Battalgazi, Yeşilyurt, Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Kuluncak ve Yazıhan İlçelerinde ise eğitim faaliyetlerine 10 Şubat 2020 tarihinde başlanacaktır" denildi.

kaynak:Sabah

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER