Faşist zihniyet doymuyor! Mustafa Kemal’in adını kullanan Diyanet’e de saldırdılar

İslam’a ve Müslümanlara saldırmayı görev haline getiren solak zihniyetin karanlık yayın organı odatv, yine fitne çıkarmanın peşine düştü. Diyanet İşleri Başkanlığı 29 Ekim dolayısıyla yayınladığı mesajda Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını hayırla yad ederken, karanlık oda tv ise bütün şehitlere rahmet okunduğu Cuma hutbesinde Mustafa Kemal’den bahsedilmemesini haberleştirerek yine algı yaptı.

Faşist zihniyet doymuyor! Mustafa Kemal’in adını kullanan Diyanet’e de saldırdılar

Türkiye’de toplumu ayrıştırarak fitne çıkarmayı görev haline getiren solak medya 29 Ekim Cumhuriyet bayramını da fırsat bildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Yayımlanan mesajda Türk milletinin özgür ruhlu ve mücadeleci yapısına dikkat çekilerek, “Cumhuriyetimizi kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı ve minnetle yad ediyoruz” denildi.

Fitneciler yine iş başında
Ancak Diyanet’in Mustafa Kemal’i anması kin ve nefret dolu zihniyeti tatmin etmedi. Provokatif haberleriyle bilinen odatv, 29 Ekim üzerinden Diyanet’i ve aslında Müslümanları hedef göstererek toplumu ayrıştıran bir algıya imza atmaya çalıştı.

Diyanet’in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajında Mustafa Kemal’in adını geçirmesini görmezden gelen karanlık oda, Cuma hutbesinde Mustafa Kemal’den bahsedilmemesini haberleştirerek “Atatürk'ün emriyle kurulmuştu... Yine adını anmadılar” başlığını attı.


Faşist zihniyete yetmiyor


Halbuki hem 29 Ekim mesajında Mustafa Kemal’den bahsedilirken, hem de Cuma hutbesinde "Bugün Cumhuriyetimizin ilanının 98. yıl dönümü. Bu vesileyle şanlı Kurtuluş Mücadelemizde canlarıyla, kanlarıyla bu toprakları savunan ve vatanımızı bize emanet eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi ve devlet büyüklerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyoruz." ifadeleri kullanıldı. Ancak bunlar bile içlerinde milli ve manevi değerlere olan kinlerini her fırsatta dışa vuran malum zihniyetin Müslümanlara olan kinlerini engelleyemedi.
Mustafa Kemal üzerinden toplumu ayrıştırmaya çalışan odatv gibi Türkiye düşmanı oluşumlarıni asıl dertlerinin Diyanet üzerinden Müslüman Türk halkının huzurunu ve birliğini hedef almak olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Yeniakit

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2021, 17:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER