Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Yazar Fatih Tezcan'a halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından soruşturma başlattı.

Fatih Tezcan hakkında soruşturma başlatıldı

Yazar Fatih Tezcan'a halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Fatih Tezcan adlı şahsın halkın bir kesimini hedef alarak tehdit içerikli bir video yayınladığına dair 11.05.2020 tarihinden itibaren çeşitli internet siteleri ile sosyal medyada haber yapıldığının belirlenmesi üzerine 5271 Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi gereği işin gerçeğini araştırıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla adı geçen hakkında Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik (TCK.m.216) ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit (TCK.m.213) suçlarından re’sen 2020/68364 no.lu soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna ve tüm basın/yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur."

İşin gerçeğini ortaya çıkarmaya çalışan ve kemalizmin,laikliğin,putlaştırmanın bu ülkeye yapılmış en büyük kötülük olduğunu her defasında belirten,delilleriyle birlikte ispatlayan Fatih Tezcan 5816 sayılı kanunun mağdurudur! Fatih Tezcana karşı başlatılan bu hareket sosyal medya'da büyük tepki topladı.Fatih Tezcan yalnız değildir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Cebrail gezici
Cebrail gezici - 1 yıl Önce

Fatiha Tezcan yanlız değildir, sebatay Yahudisi Kamal hakkında söylediği herşeyin arkasındayım, bende söylüyorum.
kemalizmin,laikliğin,putlaştırmanın bu ülkeye yapılmış en büyük kötülük olduğunu bende söylüyorum haykırıyorum. Kamalı zerre kadar kim severse hem vAllahi hem billahi o kişi kâfirdir .

ömer genç
ömer genç - 1 yıl Önce

5816 kaldırılsın kadir mısırlının izinden giden

İsrafil Doğan
İsrafil Doğan - 1 yıl Önce

FATİH TEZCAN YALNIZ DEĞİLSİN. BÜTÜN İSLÂM ALEMİ SENİN YANINDA

SIRADAKİ HABER